Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bundesliga: Tylko Artur Augustyn cieszył się ze zwycięstwa

Bundesliga: Tylko Artur Augustyn cieszył się ze zwycięstwa

W siódmej kolejce Bundesligi ekipa Artura Augustyna, CV Mitteldeutschland, bez straty seta pokonała drużynę, w której występuje Alan Wasilewski, VS Dresden. Porażki doznał też Netzhoppers KW-Bestensee Kamila Ratajczaka.

Pierwsza partia pojedynku polskich środkowych była bardzo wyrównana. Nieco lepiej rozpoczęła ekipa VS Dresden. Odrzucili rywali zagrywką, uniemożliwiając im skuteczne wykończenie akcji.  W końcówce jednak chwilowy brak koncentracji w drużynie gospodarzy sprawił, że to przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mitteldeutschland zwyciężył minimalnie, do 23. Równie zacięta była druga odsłona. Gospodarze walczyli ambitnie, uzyskując prowadzenie 12:8, jednak szybko roztrwonili tę przewagę. Goście, wykorzystując kolejny przestój w ekipie Drezna oraz dzięki dobrej postawie holenderskiego środkowego Hooi, wypracowali dwa oczka dystansu (17:15). I choć miejscowy zespół w końcówce doprowadził do remisu (22:22), ostatecznie ponownie lepsi byli rywale. Trzeciego seta przyjezdni wygrali już decydowanie, do 18. – Osobiście dla mnie to był najtrudniejszy mecz jaki rozegrałem w Bundeslidze. Obaj środkowi sprawiali dużo problemów i ciężko było zakończyć atak w pierwszym uderzeniu – ocenił Alan Wasilewski. Zawodnik opisał też swoje wrażenia po rywalizacji z rodakiem, Arturem Augustynem. – Było to ciekawe przeżycie, bo pierwszy raz w Bundeslidze grałem przeciwko Polakowi. Nastawienie przed meczem jak zawsze było bojowe, co było widać przez cały mecz, ale na zwycięstwo musimy jeszcze poczekać – dodał.

Obaj Polacy rozpoczęli spotkanie w wyjściowych składach. Lepiej zaprezentował się Artur Augustyn. Zawodnik zwycięskiej drużyny zdobył 11 punktów, uzyskując 50% skuteczności w ataku (sześć udanych zbić na dwanaście prób), na swoim koncie zapisując również pięć bloków. Nieco słabiej wypadł Alan Wasilewski. Środkowy beniaminka atakował ze skutecznością 38%, kończąc sześć z szesnastu ataków. Ani razu nie udało mu się zatrzymać rywali na siatce, ale jedno oczko zdobył bezpośrednio z zagrywki. Zespół z Drezna z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ekipa Alana Wasilewskiego plasuje się w środku stawki.

VS Dresden – CV Mitteldeutschland 0:3
(23:25, 22:25, 18:25)

Kolejny z polskich zawodników, występujący w Netzhoppers KW-Bestensee Kamil Ratajczak nie miał zbyt wielu powodów do zadowolenia. Jego ekipa w czterech setach uległa zespołowi Moerser SC, w dwóch pierwszych partiach przegrywając wyraźnie do 15 i 13. Podziałało to na nich niczym zimny prysznic. Kolejną odsłonę udało im się rozstrzygnąć na własną korzyść, a w czwartym secie przegrali minimalnie (28:30) i niewiele brakło, aby zwycięzcę tego spotkania wyłonił tie-break. Mimo porażki swojego zespołu polski libero zaliczył przyzwoity występ. Odbierając serwisy rywali, zanotował 62% przyjęcia pozytywnego (w tym 24% perfekcyjnego). Podobnie jak drużyna z Drezna, Netzhoppers KW-Bestensee nadal pozostaje bez zdobyczy punktowej.

Moerser SC – NETZHOPPERS KW-Bestensee 3:1
(25:15, 25:13, 18:25, 30:28)