Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > SMS wciąż niepokonany – podsumowanie 9. kolejki Młodej Ligi

SMS wciąż niepokonany – podsumowanie 9. kolejki Młodej Ligi

fot. archiwum

W dziewiątej kolejce Młodej Ligi do wyrównanych meczów doszło jedynie w Białobrzegach, gdzie MOS Wola AZS PW mierzył się z Resovią Rzeszów i w Olsztynie, gdzie miejscowi podejmowali spalan. W pozostałych pojedynkach natomiast emocji zabrakło.

Spotkanie między Effectorem Kielce a Skrą Bełchatów było w zasadzie meczem bez historii. Dwie pierwsze partie bezapelacyjnie przebiegały pod dyktando aktualnych wicemistrzów Młodej Ligi, którzy dominowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, dodatkowo bezlitośnie wykorzystując wszystkie ich potknięcia. Gospodarze dopiero w trzeciej partii zdołali nawiązać równorzędną walkę z przyjezdnymi, lecz nie wystarczyło to na wygranie choćby seta.

Effector Kielce – Skra Bełchatów 0:3
(14:25, 16:25, 22:25)

Składy zespołów:
Effector: Wilczyński (5), Plutka (7), Kryniewski (1), Imiołek (7), Wasilewski (2), Adamus (2), Koźdub (libero) oraz Pobocha, Kurowski (4), Rajkiewicz i Tajer (libero)
Skra: Maćkowiak (5), Koźmiński (8), Cedzyński (11), Wdowiak (10), Bogus (6), Zugaj (7), Turoboś (libero) oraz Augustyniak, Kowalewski (6), Konieczny (4) i MarkiewiczPodopieczni Macieja Zendeła bardzo dobrze otworzyli spotkanie z olsztynianami, pewnie pokonując ich w pierwszej partii. Biorąc pod uwagę to, jak uczniowie SMS-u radzili sobie także w poprzednich pojedynkach, wszyscy spodziewali się, że i tym razem mecz zakończy się ich szybką wygraną. Młodzi siatkarze z Warmii nie zamierzali jednak tanio sprzedawać skóry i już w kolejnym secie przejęli inicjatywę, głównie dzięki wysokiej skuteczności w ataku. Jeśli chodzi zaś o trzecią i czwartą odsłonę spotkania, to wygrać mógł je każdy, bowiem obie ekipy toczyły równorzędną walkę, a o zwycięstwie decydowały niuanse. Ostatecznie jednak lepsi byli przyjezdni, dzięki czemu utrzymali status niepokonanych.

Indykpol AZS Olsztyn – SMS PZPS Spała 1:3
(17:25, 25:21, 24:26, 23:25)

Składy zespołów:
AZS: Ruszczyk (15), Kluchciński, Gawrewicz (17), Guzewicz (19), Kozłowski (13), Bednarczyk (5), Gnatowski (libero) oraz Wojtulewicz (3) i Janos
SMS: Nowakowski (7), Muzaj (16), Bieniek (7), Filipiak (6), Wolański (7), Bednorz (13), Kowalski (libero) oraz Siek (7), Smolarczyk (2) i Gajdek

Spotkanie Trefla Gdańsk i Delecty Bydgoszcz było tak zwanym „teatrem jednego aktora”. Pierwsza partia była katastrofalna w wykonaniu bydgoszczan, przez co miejscowi nie musieli się zbytnio napracować, by objąć prowadzenie 1:0. Drugi set przyniósł jednak poprawę gry miejscowych w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, w efekcie czego kibice byli świadkami zaciętego boju, rozstrzyganego na przewagi. Tę wojnę nerwów lepiej jednakże znieśli gdańszczanie, co wyraźnie podcięło skrzydła gościom. Młodzi siatkarze Delecty bowiem w trzeciej partii zupełnie nie potrafili odnaleźć się na parkiecie, nie kończyli ataków i popełniali niezliczoną liczbę błędów własnych, co bez skrupułów wykorzystali ich rywale, pokonując ich różnicą aż siedemnastu „oczek”.

Trefl Gdańsk – Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:12, 27:25, 25:8)

Składy zespołów:
Trefl: Stępień (4), M’Baye (4), Behrendt (4), Zemlik (7), Urbanowicz (14), Pietruczuk (17), Zaborowski (libero) oraz Sulima, Jabłoński, Stolc (10), Osiak i Czunkiewicz (libero)
Delecta: Lipski (4), Stasiński (9), Zieliński (3), Drzazga (4), Rejno (6), Sieńko (3), Nurczyński (libero) oraz Kędziora i Gorzeń (2)

Po serii trzech porażek z rzędu, podopieczni Krzysztofa Wójcika przełamali tę złą passę, w czterech setach pokonując swych rówieśników z Rzeszowa. Lepiej co prawda mecz otworzyli rzeszowianie i to oni triumfowali w premierowej jego odsłonie, lecz stołeczni siatkarze w kolejnych partiach znaleźli receptę na dobrą grę przyjezdnych, skutecznie stawiając im opór. Warszawianie nie tylko lepiej radzili sobie w ataku czy na zagrywce, ale przede wszystkim umiejętnie wykorzystywali liczne pomyłki rzeszowskich graczy, dzięki czemu zainkasowali cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

MOS Wola AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(16:25, 25:23, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:
AZS: Dmowski, Cichocki, Kańczok, Urbański, Sobolewski, Smoliński, Olenderek (libero) oraz Sęk, Gregorowicz, Monkiewicz, Szuleka i Prudzyński
Resovia: Kędzierski, Depowski, Szalacha, Pałka, Kozdroń, Mordyl, Twaróg (libero) oraz Gąsior

Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa odniosła swe drugie zwycięstwo, tym razem pokonując ekipę Jastrzębskiego Węgla, która plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Częstochowianie swe zwycięstwo, zupełnie jak to miało miejsce w meczu ze Skrą, zawdzięczają przede wszystkim temu, że do drużyny dołączyli zawodnicy grający w PlusLidze. Świetnie spisywali się zwłaszcza Grzegorz Bociek wraz z Michałem Kaczyńskim, którzy wspierani przez resztę graczy,poprowadzili swój zespół do zwycięstwa, nie pozwalając rozwinąć jastrzębianom skrzydeł i przekroczyć granicy dwudziestu punktów w żadnym z setów.

Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:18, 25:15, 25:20)

Składy zespołów:
AZS: Marcyniak (8), Kaczyński (18), Bociek (11), Parfinowicz (4), Janusz (1), Piechocki (3), Bik (libero) oraz Kapitański (2), Kotas (2) i Gałkowski (3)
JW: Banasiak (6), Pacławski (6), Zborowski (4), Pihan (4), Ciemielewski (1), Sławiński (2), Łączny (libero) oraz Smolana (3), Piotrowicz, Nawrocki (5) i Sterna (4)

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved