Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w pełni

Rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w pełni

fot. archiwum

W dniu 17.11.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VI kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W ekstraklasie kobiet ciekawe widowisko stworzyły siatkarki zespołów Dzikusy oraz Dream Team. Po dość nieoczekiwanie łatwym zwycięstwie tych drugich w pierwszym secie, kolejne partie były bardzo wyrównane i o losach spotkania musiał zadecydować piąty set. Decydująca odsłona to walka punkt za punkt, którą dopiero w samej końcówce na swoją korzyść przechyliły zawodniczki Dream Team, wygrywając 15:13, a cały mecz 3:2. Drugi zespół Dzikusów doznał natomiast boleśniejszej porażki, gdyż w pojedynku z Itaką Film Grid nie ugrał nawet seta.

Szóstej kolejki spotkań nie zaliczą również do udanych siatkarze TKKF Dzikusy, którzy w Ekstraklasie mężczyzn sensacyjnie ulegli coraz lepiej prezentującej się drużynie Superaty. Po licznych przedsezonowych wzmocnieniach zespół ten wyraźnie nabrał wiatru w żagle, a przekonującym zwycięstwem 3:0 nad liderem tabeli zgłasza swoje aspiracje do walki o najwyższe lokaty. Mimo porażki Dzikusy utrzymały bezpieczną przewagę nad drugą w tabeli Iskrą, która nie bez problemów, prowadząc 2:0, ostatecznie wygrała dopiero po tie-breaku pojedynek z ekipą Fantom.

W I lidze kobiet na wyraźnym prowadzeniu zespoły Lamia Tuszyn oraz GLKS Siatkarz. Obie te drużyny pewnie wygrywając swoje spotkania zwiększyły przewagę nad trzecią w tabeli Energią już do 6 punktów. Lamia bez straty seta pokonała pozostająca wciąż bez zdobyczy punktowej Energię Duo, natomiast Siatkarz po czterosetowym meczu zwyciężył ZSO nr 4.Sensacje w I A lidze mężczyzn. Drużyna Brukland sprawiła dużą niespodziankę, pokonując pewnie, bez straty seta wicelidera, zespół Lozamet. Również nieoczekiwanej porażki doznali siatkarze Gremi, ulegając 1:3 dobrze dysponowanej drużynie Volley Team. Z takiego przebiegu meczy zadowoleni mogą być zawodnicy Sbornej, którzy wygrywając swoje spotkanie 3:1 umocnili się na pozycji lidera. Niespodzianką może być również fakt, że drużyna Bejłocz aspirująca przed sezonem do awansu, zajmuje obecnie ostatnią lokatę w tabeli.

W I B lidze mężczyzn ciekawy pojedynek, który zadecydował o pierwszym miejscu w tabeli, stoczył Volley Centrum oraz Wild Boyz. Po emocjonujących czterech setach to Volley Centrum mógł cieszyć się ze zwycięstwa, a tym samym z fotela lidera ligi. Kolejne dobre spotkanie rozegrali również siatkarze AMC, którzy po zwycięstwie 3:1 nad Starszakami uplasowali się już na drugiej pozycji.

W II lidze mężczyzn spotkanie dwóch, jak dotychczas najlepiej prezentujących się zespołów – Warecka oraz ZWiK. To interesujące spotkanie, jak na mecz na szczycie przystało, musiał rozstrzygnąć dopiero piąty set, w którym to lepiej zaprezentowali się siatkarze Wareckiej, powiększając tym samym przewagę w tabeli. Również 5 setów rozegrały drużyny zajmujące przed tą kolejką trzecią i czwartą lokatę, które po zwycięstwie zespołu Junior 3:2 nad Elma-RK zamieniły się miejscami.

Pierwszy punkt w III lidze mężczyzn zdobyła drużyna P&G Gillette, ulegając jednak w tie-breaku zespołowi VC Chlory. Za niespodziankę należy uznać zwycięstwo 3:2 drużyny Dobroń kadeci nad trzecią w tabeli ekipą Vent Energy. Na prowadzeniu niezmiennie Fuks Sulejów, który wygrał kolejne już spotkanie bez straty seta, tym razem przeciwko Dar-Car Team.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved