Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Ciężko będzie zastąpić Pawła Zagumnego

Michał Ruciak: Ciężko będzie zastąpić Pawła Zagumnego

fot. Cezary Makarewicz

Po przegranym meczu z Trentino, w niedzielę siatkarze ZAKSY musieli uznać wyższość Delecty Bydgoszcz. - Każdy ma praktycznie takie same szanse, przyzwyczailiśmy się już do dużej ilości spotkań, nie ma sensu mówić tu o zmęczeniu - mówi Michał Ruciak.

Rozpoczęliście mecz pokazując się z bardzo dobrej strony, jednak w drugiej partii Delecta od początku kontrolowała to, co działo się na boisku. Czym była spowodowana ta zmiana?

Michał Ruciak: Na pewno będziemy mieli o czym myśleć, nie zagraliśmy dobrze w tym spotkaniu, mieliśmy duże problemy w przyjęciu zagrywce i zepsuliśmy za dużo własnych serwisów. To od razu przełożyło się na wynik, nie mogliśmy zdobywać punktów, a sami je traciliśmy.

Dopiero to spotkanie zakończyło passę zwycięstw ZAKSY, która trwała od inauguracji PlusLigi. Czy spodziewałeś się przed sezonem, że tak długo będziecie niepokonani?Jest to już powoli pewną regułą, bo od kilku lat bardzo dobrze zaczynamy sezon. Mamy nadzieję, że w tym roku pod koniec rozgrywek, kiedy odbywają się najważniejsze mecze, będziemy w jeszcze lepszej dyspozycji niż teraz. Póki co nie patrzymy na to jak długo byliśmy niepokonani, liga dopiero się zaczęła, musimy grać i jak najwięcej wygrywać.

Często powtarza się, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Tym razem Delecta Bydgoszcz złamała tę niepisaną regułę, co zadecydowało o losach tie-breaka?

Tak jak już wcześniej mówiłem, popełnialiśmy dużo błędów, poza tym gospodarze bardzo dobrze zagrywali, wypracowali sobie tym dużą przewagę, a to był krótki set, więc nie było możliwości już tego odrobić.

W tym tygodniu graliście z Trentino w ramach Ligi Mistrzów. Czy odczuwaliście dziś zmęczenie po tym spotkaniu?

Nie, każdy ma praktycznie takie same szanse, Delecta w tym tygodniu nie miała spotkania w ramach pucharów, ale przyzwyczailiśmy się już do dużej ilości spotkań, więc nie ma sensu mówić tu o zmęczeniu.

Często mówi się o tym, że Paweł Zagumny jest najlepszym rozgrywającym w lidze. Czy czujecie to, że jest on zawodnikiem, który potrafi zrobić różnicę na boisku w tych najważniejszych momentach?

Na pewno tak. Widać to w jego grze i w pomyśle na rozkład ataku. Potrafi dostosować się do sytuacji na boisku, do przeciwnika, zmienić rodzaj swojego rozegrania i do tego dysponuje wielkim doświadczeniem. Naprawdę ciężko będzie znaleźć dla niego zastępstwo.

Przed sezonem w szerokim składzie ZAKSY przewidywany był Elvis Contreras, czy nie brakuje tego zawodnika w trudnych momentach dla zespołu?

Na razie nie wypowiadamy się na ten temat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved