Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Małgorzata Gogołek: Kolejne przegrane sety podcinają skrzydła

Małgorzata Gogołek: Kolejne przegrane sety podcinają skrzydła

Siatkarki pierwszoligowej Sparty Warszawa nie mogą przełamać złej passy, która towarzyszy im od początku sezonu. W meczu z Wisłą Kraków poniosły ósmą porażkę z rzędu. - Szwankują nam wszystkie elementy - powiedziała po spotkaniu Małgorzata Gogołek.

Warszawianki nawiązały wyrównaną walkę z przeciwnikiem jedynie w drugiej odsłonie niedzielnego pojedynku (22:25). W pozostałych dwóch partiach, przegranych do 14 i 17, górą zdecydowanie były krakowianki. – Byłyśmy dziś niestety słabsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wydaje mi się jednak, że Kraków też nie zagrał na maksimum swoich możliwości. Zagrał trochę słabiej, dlatego mogłyśmy w ogóle nawiązać walkę w drugim secie. Brakuje nam jednak wszystkiego – przyjęcia, dokładnej wystawy, kończącego ataku i zagrywki, która utrudniłaby przeciwnikowi grę – powiedziała po meczu skrzydłowa stołecznej ekipy.

Podopieczne Marka Hertela poniosły w ligowych rozgrywkach już ósmą porażkę z rzędu, po raz kolejny nie ugrywając nawet seta. – Szwankują nam wszystkie elementy, ale pracujemy nad tym na każdym treningu. Jak się jednak przegrywa kolejne partie i mecze, to to podcina skrzydła… – komentowała sytuację Małgorzata Gogołek. Inne drużyny są też na pewno bardziej doświadczone niż my. U nas grają bardzo młode dziewczyny i choć opiera się to także na starszych zawodniczkach, większość zespołu stanowi młodzież. Dlatego tak ciężko nam się gra. Myślę jednak, że ambicji nam nie brakuje. Mamy możliwości, by się rozwijać – dodała.

Czy spartankom uda się odwrócić złą kartę w najbliższym starciu z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, Stalą Mielec? – Stal, tak jak my, nie radzi sobie, póki co, najlepiej, ale znam zawodniczki, które tam grają i wiem, że na pewno nie będzie to łatwiejszy mecz od tych, które już zagrałyśmy – zakończyła Gogołek.