Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MOS Wola wygrał po tie-breaku w Augustowie

II liga M: MOS Wola wygrał po tie-breaku w Augustowie

Do podziału punktów doszło w Augustowie, gdzie w rozgrywkach II ligi mężczyzn miejscowe Centrum podejmowało MOS Wola Warszawa. Lepsi po tie-breaku okazali się goście, którzy pomimo dwóch oczek nie zmienili miejsca w tabeli.

Dla obu zespołów mecz 6. kolejki był spotkaniem za „sześć punktów”. Nic więc dziwnego, że zarówno Centrum, jak i MOS Wola chciały spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. W mecz lepiej weszli miejscowi, którzy agresywną zagrywką odrzucili stołecznych od siatki, zyskując kilkupunktową zaliczkę. – W tej partii mieliśmy problemy z przyjęciem, co przełożyło się na skuteczność ataku – relacjonuje trener przyjezdnych, Krzysztof Wójcik.Muszę przyznać, że augustowianie spisywali się bardzo dobrze – chwali rywali szkoleniowiec MOS-u Wola Warszawa. Centrum przy stanie 24:18 miało piłkę setową. Wówczas za zagrywkę w ekipie gości wszedł Mateusz Kańczok i z sześciu oczek przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie jednego. – Nasz środkowy pociągnął grę serwisem. Po pięciu naprawdę super zagrywkach, zepsuł ostatnią. Przegraliśmy tego seta 23:25 – tłumaczy Wójcik.

Wydawało się, że drugą partię tym razem pod kontrolą mają warszawiacy. Zespół Krzysztofa Wójcika prowadził przez większość seta czterema punktami, kiedy w jego końcówce stanął w miejscu. – Zabrakło nam doświadczenia. Rywale przeczekali naszą dobrą grę, a następnie… wygrali – mówi rozżalony stołeczny szkoleniowiec, jednak po chwili pogodnieje i dodaje: – Trzecią odsłonę meczu zaczęliśmy od stanu 2:6 i wydawało się, że mecz zakończy się szybko w trzech setach, jednak chłopaki pokazali charakter, wygrali tę partię bardzo gładko, następną również i siłą rozpędu tie-breaka. Po meczu Wójcik był pełen uznania dla swoich podopiecznych. – Bardzo dobre spotkanie rozegrali nasi zmiennicy Cichocki i Sobolewski, a na środku nieźle spisywał się Smoliński – zakończył trener MOS-u Wola Warszawa.

Centrum Augustów – MOS Wola Warszawa 2:3
(25:23, 25:22, 15:25, 16:25, 10:15)