Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Turniej Czterech Narodów: Wygrana Rosji, Polska pokonuje Czechy

Turniej Czterech Narodów: Wygrana Rosji, Polska pokonuje Czechy

fot. archiwum

W drugim dniu rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski kadetów pokonała 3:0 swoich rówieśników z Czech. Siatkarze SMS Spała, zastępujący "czwarty naród", przegrali z Rosjanami.

W pierwszym sobotnim spotkaniu spotkały się reprezentacja Rosji i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Spale. Mimo iż zapowiadało się na gładkie zwycięstwo Rosjan, polscy kadeci podjęli zaciętą rywalizację. Na początku pierwszej odsłony to właśnie oni prezentowali wyższy poziom, perfekcyjnie wykorzystując błędy przeciwników. Jednak mimo wszystko w końcówce partii to siatkarze z zagranicy byli bardziej skoncentrowani i skończyli ostatnie akcje, wygrywając na przewagi 27:25. Drugi set od początku do końca lepiej wychodził siatkarzom ze Spały, którzy świetnie czytali grę przeciwnika i bez większych problemów wygrali do 23. Początek trzeciej odsłony był świetnym popisem brawurowej gry w bloku Aleksandra Maziarza, jednak nawet to nie zapewniło Polakom zwycięstwa i przegrali oni tę partię do 21. Czwarty set rozpoczął się wyrównaną walką obu stron, jednak po kilku skończonych akcjach Rosjanie wyszli na spore prowadzenie. Wynik 21:14 zmusił trenera Wiesława Czaję do podwójnej zmiany i na boisku pojawili się Jakub Zwiech oraz Łukasz Pietrzak, który serią fenomenalnych zagrywek zaczął nadrabiać straty polskich kadetów i już wkrótce na tablicy widniał wynik 22:23. Niestety w końcówce zabrakło Polakom precyzji i ulegli oni rosyjskim kadetom do 23, a w całym spotkaniu 1:3.

SMS Spała – Rosja 1:3
(25:27, 25:23, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
SMS Spała: Borończyk (12), Matula (4), Gulak , Pietrzak (8), Kania (6), Zwiech, Dawid, Szalpuk (17), Maziarz (11), Lewandowski (libero), Fornal (12), Zimoń
Rosja: Andriejew (libero), Pankow (1), Własow (11), Trojnin (9), Wiszewiecki (libero), Alekno (1), Jakowlew (3), Żos, Szewczenko (5), Poletajew (17), Daniłow (5), Sokołobanow (12), Nowgordow (6) i Czepura (3)O godzinie 19 na parkiecie zmierzyły się reprezentacje z Polski i Czech. Nasi kadeci już od początku byli uznawani za faworytów i nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Kontrolowali przebieg gry od początku do końca i dominowali nad rywalami w każdym z elementów. Na przyjęciu świetnie spisywał się Aleksander Śliwka, który był również najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Szczególne słowa pochwały należą się również Piotrowi Badurze, który już drugi dzień z rzędu świetnie spisuje się w bloku. Końcem końców niezwykła koncentracja i precyzja pozwoliła Polakom pewnie zakończyć to spotkanie wynikiem 3:0.

Polska – Czechy 3:0
(25:15, 25:21, 25:17)

Składy zespołów:
Polska: Badura (7), Kania, Matula, Gryc (5), Pietrzak, Bućko (9), Bieńkowski (2), Szalpuk (4), Śliwka (14), Fornal (2), Szymura (libero)
Czechy: Don Luan, Blaha (libero), Hadrava (1), Galobov (14), Pavelka (2), Prazak, Rychecky (3), Smidl (3), Tibitanzl (7), Hrdy (1), Hora, Dzaworonok (5)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved