Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Turniej Czterech Narodów: Polacy najlepsi w Ostrowcu

Turniej Czterech Narodów: Polacy najlepsi w Ostrowcu

fot. archiwum

W Ostrowcu Św. zakończył się międzynarodowy Turniej Czterech Narodów. Ostatni dzień zmagań nie przyniósł niespodzianek. Faworyzowana Rosja bez problemu pokonała drużynę z Czech, a reprezentacja Polski wygrała ze swoimi kolegami z SMS w Spale.

Pierwszy mecz w dzisiejszym dniu rozegrany został między reprezentacją Rosji i Czech. Faworytem tego spotkania bezapelacyjnie była właśnie Rosja, która w zeszłym roku stanęła na najwyższym stopniu podium w Ostrowcu. Zawodnicy Sbornej przez dwa pierwsze sety przeszli jak burza i nie pozostawiali rywalom żadnych złudzeń, kto na boisku jest lepszy. Podrażnieni Czesi zdołali nawiązać wyrównaną walkę dopiero w trzeciej odsłonie. Nie brakowało w niej efektownych ataków, skutecznych obron czy asów serwisowych. Mimo to zespoły nie ustrzegły się także błędów własnych. Nasi sąsiedzi z południa w końcowych akcjach tego seta popełnili ich więcej, przez co przegrali z zeszłorocznymi mistrzami 26:24 i w całym spotkaniu 3:0.

Rosja – Czechy 3:0
(25:12, 25:16, 26:24)

Składy zespołów:
Rosja: Andriejew, Pankow, Własow, Trojnin, Wiszewieckij (libero), Alekno, Jakowlew, Żos, Poletajew, Daniłow, Sokołobanow, Nowogrodow i Czepura
Czechy: Don Luan, Blaha (libero), Hadrava, Galobov, Patelka, Prazak, Rychecky, Smidl, Tibitanzl, Hora, Hrdy i DzaworonokJako ostatni zmierzyli się zawodnicy polskiej reprezentacji ze swoimi kolegami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Przed kadetami spod Tomaszowa Mazowieckiego postawiono nie lada zadanie – aby myśleć o zwycięstwie, musieli zagrać na poziomie kadry. Mimo szczerych chęci i ambitnej postawy nie zdołali jednak zatrzymać rozpędzonych kadrowiczów, którzy na tym turnieju nie przegrali ani jednego spotkania. Uczniowie SMS-u musieli uznać wyższość swoich rówieśników w biało-czerwonych koszulkach, którzy potrzebowali zaledwie trzech setów, aby móc wznieść ręce w geście triumfu.

Polska – SMS Spała 3:0
(25:17, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
Polska: Badura, Kania, Matula, Gryc, Pietrzak, Bućko, Bieńkowski, Szalpuk, Śliwka, Fornal i Szymura
SMS Spała: Borończyk, Wacek, Gulak, Korpal, Zwiech, Dawid, Maziarz, Drewniak, Lewandowski (libero), Zimoń, Pilecki i Siemiątkowski

Klasyfikacja końcowa:

1. Polska
2. Rosja
3. Czechy
4. SMS Spała

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju: Aleksander Śliwka (Polska)
Najlepszy atakujący: Własow (Rosja)
Najlepszy blokujący: Piotr Badura (Polska)
Najlepszy punktujący: Aleksander Śliwka (Polska)
Najlepszy libero: Rafał Szymura (Polska)
Najlepszy rozgrywający: Paweł Pankow (Rosja)
Najlepszy przyjmujący: Wiktor Poletajew (Rosja)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved