Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Każdy z nas stąpa twardo po ziemi

Tomasz Józefacki: Każdy z nas stąpa twardo po ziemi

fot. archiwum

- Jesteśmy zadowoleni z początku sezonu. Teraz czeka nas jeszcze ciężka końcówka i pierwszy mecz rundy rewanżowej. Mamy trudną serię spotkań, bo zagramy z całą czołówką ligi - mówił po meczu z Resovią atakujący Effectora Kielce, Tomasz Józefacki.

Czy nie czułeś się dzisiaj dosyć dziwnie, powracając do Rzeszowa w roli przeciwnika Resovii?

Tomasz Józefacki: – Zawsze wracając do Rzeszowa, a zdarzało się już to parę razy, są dodatkowe emocje. Oczywiście bardzo pozytywne. Nie ukrywam, że przyjeżdżając tutaj, chciałbym się pokazać z jak najlepszej strony. Ten sezon i ten mecz jest trochę specyficzny, bo z Resovią przygotowywałem się do sezonu parę ładnych tygodni i zostawiłem wraz z zespołem dużo zdrowia. Dzisiaj witamy się pod siatką, życzymy sobie powodzenia i to już nie jest trening, tylko mecz o punkty. Dla mnie to też jest dodatkowa mobilizacja, aby zdobyć jak najwięcej punktów i oczywiście aby wygrać, bo po to wychodzimy na boisko. Bez wątpienia jest to taki dodatkowy smaczek. Zawsze kibicuję Resovii, lecz w tym meczu serce i swoje umiejętności oddałem Effectorowi Kielce i nie było żadnych wątpliwości. Mam nadzieję, że nikt z kibiców czy z przyjaciół nie będzie mi miał tego za złe, bo gram przecież dla Kielc (śmiech).

Co stało się w tej drugiej partii? Prowadziliście już 21:16. Może przestraszyliście się, że możecie wygrać?– Możliwe, iż było takie odczucie, że wysoko prowadząc, set sam się już wygra. Straciliśmy dwa, trzy punkty pod rząd. Nasza gra zacięła się i straciliśmy pewność w ataku. Resovia to bezlitośnie wykorzystała i wygrała 3:0.

Mimo wszystko zanotowaliście udany początek sezonu. Chyba te dziewięć punktów po sześciu kolejkach bralibyście wcześniej w ciemno.

– Jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z początku sezonu. Teraz czeka nas jeszcze ciężka końcówka i pierwszy mecz rundy rewanżowej. Począwszy od dzisiejszego spotkania, mamy trudną serię spotkań, bo zagramy z całą czołówką ligi. Oczywiście będziemy maksymalnie skoncentrowani i mamy szanse na ugranie punktów.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie jest tak w waszym przypadku?

– Wiemy, że jesteśmy wysoko w tabeli, ale nie myślimy jak na razie o tym, żeby awansować do pierwszej czwórki. Po tym meczu pewnie się to troszeczkę zmieni. Na pewno uwierzyliśmy w siebie i poczuliśmy się pewnie. Każdy z nas stąpa jednak twardo po ziemi. Wiemy jaki poziom prezentuje nasza liga, także ze spokojem podchodzimy do kolejnych meczów.

* rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved