Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Beniaminek rozgromiony na Podbeskidziu

ORLEN Liga: Beniaminek rozgromiony na Podbeskidziu

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała nie dały najmniejszych szans ekipie beniaminka ekstraklasy siatkarek. W meczu 7. kolejki ORLEN Ligi podopieczne Wiesława Popika wygrały 3:0, utrzymując się w fotelu lidera.

Początek spotkania był nieco chaotyczny. Oba zespoły obdarowywały się wzajemnie punktami. Dopiero przy stanie 4:3 Milada Bergrova zablokowała skrzydłową Siódemki Legionovii i prowadzące w tabeli ORLEN Ligi bielszczanki odskoczyły na dwa oczka. Po chwili Czeszka dwukrotnie popisała się asami serwisowymi, dzięki czemu zespół Wiesława Popika na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:4. Po wznowieniu gry niemoc przyjezdnych przełamała Anna Sołodkowicz, a gdy błąd w ataku popełniła Helena Horka, przewaga BKS-u stopniała do dwóch oczek (8:6). Legionowianki mogły zbliżyć się na jeszcze jeden punkt, jednak nie wykorzystały kontry. Z chwilowego przestoju bardzo szybko przebudziły się miejscowe i przy stanie 12:7 o pierwszy czas dla zespołu poprosił Wojciech Lalek, jednak gdy dwa punkty z zagrywki zdobyła Sylwia Pelc, szkoleniowiec przyjezdnych ponownie wezwał swoje na rozmowę (15:8). Wysokie prowadzenie wprowadziło w szeregi BKS-u nieco rozluźnienia, co natychmiast przełożyło się na wynik. Trzy błędy własne sprawiły, iż tym razem o czas poprosił trener Popik (17:11). Wysoka przewaga siatkarek z Podbeskidzia utrzymywała się do końca seta, którego bielszczanki wygrały 25:18.

Po zmianie stron miejscowe nie zwalniały tempa, rozpoczynając drugą partię od stanu 3:0. Ambitnie grające legionowianki odrobiły straty (3:3) po akcjach Małgorzaty Skorupy, jednak wciąż utrzymywała się delikatna przewaga bielszczanek, które tuż przed przerwą techniczną odskoczyły na dwa oczka (8:6). Wkrótce było już 11:6, a głównymi bohaterkami były Bergrova i Elisa Cella. Przełamanie nastąpiło po ataku Kristyny Michailenko (11:7), ale ekipa Wiesława Popika wciąż napierała, prowadząc po serii punktowych bloków Gabrieli Wojtowicz i Heleny Horki 15:8. Wojciech Lalek próbował zmienić obraz gry, dokonując „podwójnej zmiany”. W miejsce Michailenko i Kingi Bąk pojawiły się Gergana Marinowa oraz Marta Łukaszewska, ale zespół z Podbeskidzia wciąż grał swoją siatkówkę, wygrywając drugą odsłonę meczu 25:16 po ataku Kolety Łyszkiewicz.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie jak set numer dwa, z tą jednak różnicą, że BKS otworzył go wynikiem 4:0. Zespół beniaminka co prawda zdołał się zbliżyć do stanu 5:2, ale po chwili przyjezdne traciły do rywalek już pięć oczek (7:2). Zespół Wiesława Popika lekko zwolnił, co natychmiast wykorzystały legionowianki, tracąc po asie serwisowym Katarzyny Jóźwickiej dwa punkty (5:7), jednak po pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 9:5. Ekipa gości miała spore problemy z przyjęciem, przez co nie mogła skutecznie wyprowadzić ataku. Piłki, które rozgrywane były do skrzydeł, rozbijały się o bardzo skuteczny tego dnia bielski blok. Na drugiej przerwie technicznej BKS prowadził 16:10, dając rywalkom niejedną okazję do nawiązania równorzędnej walki. Siatkarki z Mazowsza niechętnie korzystały z prezentów bielszczanek, bowiem ich kontrataki najczęściej trafiały poza plac gry. Do końca seta miejscowe dominowały na siatce, prowadząc w międzyczasie 21:14. Po serii kolejnych bloków Gabrieli Wojtowicz i Joanny Wołosz było 24:14. Wynik meczu ustaliła Barbara Bawoł, posyłając piłkę w aut (25:15).

MVP: Ewelina Sieczka

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo 3:0
(25:18, 25:16, 25:15)

BKS: Bergrova (7), Horka (12), Wołosz (4), Pelc (4), Sieczka (9), Cella (8), Sawicka (libero) oraz Szymańska, Czypiruk (3), M. Wojtowicz, G. Wojtowicz (7) i Łyszkiewicz (3)
Legionovia: Sołodkowicz (10), Gierak (2), Bąk (3), Maciejczyk (2), Michailenko (5), Skorupa (6), Siwka (libero) oraz Jóźwicka (4), Łukaszewska (2), Marinowa, Bawoł i Chojnacka