Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Ta porażka powinna nas zmobilizować

Maciej Zajder: Ta porażka powinna nas zmobilizować

fot. archiwum

Seria pięciu zwycięstw AZS Politechniki Warszawskiej została przerwana przez Trefl Gdańsk. - Na pewno ta porażka nie może nas dobić, tylko powinna zadziałać mobilizująco, bo straciliśmy dwa punkty, a chcemy dalej wygrywać - mówi środkowy Maciej Zajder.

Każda seria ma swój koniec, wasza passa zwycięstw też, tylko pewnie żałujecie, że akurat w tym meczu?

Maciej Zajder:Tak, prawo serii jest takie, że im dłużej seria trwa, tym większe prawdopodobieństwo, że się skończy. To jest tylko teoria. Cóż, dzisiaj faktyczne zależało nam na wygranej, ponieważ czeka nas teraz pięć ciężkich meczów, ale nie udało się. Gdańsk postawił bardzo trudne warunki, wydarli nam to zwycięstwo. Można być tylko zadowolonym z tego, że nie było tutaj szybkiego 3:0 i nikt sobie na to nie pozwolił. Była walka, ale Trefl zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz i należało im się to zwycięstwo.

Czy tylko dobra gra przeciwnika wpłynęła na wynik meczu czy może też sfera mentalna? Prawda jest taka, że wygrana za trzy punkty dawałaby wam fotel lidera.Podejrzewam, że z boku mogło to tak wyglądać, że w pewnym momencie jakby była na nas presja, którą być może sami sobie wytworzyliśmy i wyglądało to tak, jakbyśmy faktycznie grali o mistrzostwo świata, a trzeba było trochę spokojniej podejść do tego meczu. Jesteśmy taką drużyną, że w każdym spotkaniu wychodzimy na maksa skoncentrowani i gramy na maksa po to, żeby wygrać. Dzisiaj to się nie udało i może faktycznie, jakbyśmy zagrali kilka razy trochę spokojniej, to wynik byłby inny.

Czy ta porażka podziała na was jak kubeł zimnej wody na głowę?

Na pewno nie może nas dobić, tylko powinna zadziałać mobilizująco, bo straciliśmy dwa punkty, a chcemy dalej wygrywać. Mamy ciężkie mecze przed sobą, także będzie nas czekało bardzo trudne zadanie, żeby w którymkolwiek z tych spotkań zdobyć dwa albo trzy punkty. Będziemy na pewno starali się, aby ten nasz dorobek punktowy po tych następnych pięciu kolejkach był większy, a nie taki sam.

Następny mecz gracie z Resovią, która ostatnio grała słabo. Upatrujecie w jej słabości swojej szansy na punkty?

Myślę, że tu nie należy patrzeć na słabość Resovii, tym bardziej że ich zła postawa może ich tylko drażnić i wpływać na nich motywująco.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved