Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Gra sprawiała nam dużo przyjemności

Izabela Bełcik: Gra sprawiała nam dużo przyjemności

fot. archiwum

Coraz mniej optymizmu można odczytać z wypowiedzi kapitan i trenera zespołu Pałacu Bydgoszcz. Bydgoszczanki w starciu z mistrzyniami Polski były tylko tłem dla lepiej dysponowanych rywalek, które wyraźnie złapały „drugi oddech".

Zwycięską passę na ligowych parkietach kontynuuje Atom Trefl Sopot. Po nieudanym początku sezonu, mistrzynie Polski odniosły wczoraj w Bydgoszczy czwarte zwycięstwo z rzędu. Radości z triumfu nie ukrywała kapitan sopocianek, która klucza potrzebnego do odniesienia zwycięstwa upatrywała w dobrej dyspozycji swojego zespołu w polu serwisowym. – Bardzo cieszę się, iż udało nam się wygrać za trzy punkty. To zwycięstwo, jak każde inne, jest nam bardzo mocno potrzebne. Dzisiaj gra sprawiała nam bardzo dużo przyjemności. Pomimo pojedynczych przestojów i naszych błędów, możemy być zadowolone z siebie. W mojej opinii ustawiłyśmy sobie dzisiejszy mecz zagrywką, a kolejne fragmenty pojedynku ułożyły się tak, jak sobie ustaliliśmy – zakończyła swoją wypowiedź Izabela Bełcik.

Przed sobotnim spotkaniem zarówno zawodniczki, trenerzy, jak i kibice klubu z Bydgoszczy zdawali sobie sprawę, że faworytem starcia w siódmej kolejce ORLEN Ligi pozostają mistrzynie Polski. Pomimo przewagi rywalek „na papierze”, siatkarki Pałacu starały się zaprezentować pełnię swoich możliwości, jednak nie wystarczyło to do wygrania chociażby jednej partii. – Gratulacje dla zespołu z Sopotu. Tak jak powiedziała Iza (Bełcik – przyp. red.), rywalki bardzo dobrze zagrywały, a my miałyśmy problemy z przyjęciem. Wiedziałyśmy, że czeka nas ciężki pojedynek, gdyż grałyśmy z mistrzyniami Polski. Natomiast nie składałyśmy broni i walczyłyśmy na tyle, na ile mogłyśmy. Niestety nie udało się – bez optymistycznego akcentu zakończyła swoją wypowiedź kapitan bydgoszczanek, Magdalena Mazurek.

Z wyjątkiem premierowej odsłony meczu, spotkanie miało jednostronny przebieg. Szkoleniowiec przyjezdnych spodziewał się wyżej postawionej poprzeczki przez rywalki, a także wspominał, że jego zespół jest mistrzem Polski tylko z nazwy. -Drużyna nie jest jeszcze pewna swego, gdyż jest na etapie budowania. W każdym razie mówi się o nas mistrzowie Polski, ale tak naprawdę ze składu z poprzedniego sezonu nie pozostało wiele siatkarek. Same dziewczyny nie wiedzą do końca, na co je stać. W poprzednich dniach zagraliśmy świetny mecz w Lidze Mistrzyń z Rabitą Baku, ale niestety przegraliśmy. Było jednak w tamtym pojedynku wiele siatkarskich, długich akcji. Natomiast tutaj moje podopieczne dostały mecz troszeczkę na tacy, gdyż przeciwniczki nie były dzisiaj na tyle dysponowane, by sprawić nam kłopoty, ale my również nie graliśmy rewelacyjnie. Spodziewałem się znacznie trudniejszej przeprawy – nie ukrywał Jerzy Matlak.W bydgoskiej hali Łuczniczka spotkały się zespoły, które znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach. Dla drużyny gospodarzy sukcesem w sezonie 2012/2013 będzie zakwalifikowanie się do fazy play-off i uniknięcie barażów. Natomiast siatkarki z Trójmiasta kolejny rok chcą walczyć o najwyższe cele, czyli obronę tytułu mistrzowskiego. Rozbieżne aspiracje zespołów podkreślał trener Rafał Gąsior.Przede wszystkim gratuluję zespołowi z Sopotu zwycięstwa. Dwie drużyny, a każda ma inne cele. Rywalki walczą o złoty medal, my z kolei będziemy starać się awansować do ósemki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie byliśmy faworytem tego spotkania. Jednakże sport jest taką dyscypliną, iż trzeba walczyć do końca. Pracowaliśmy na treningach, motywowaliśmy się na ten mecz, tak jak na każdy inny. Jednakże przeciwniczki okazały się bardzo mocne i przegraliśmy 0:3. Gdy na boisko weszły młode dziewczyny, to nasza gra uległa ożywieniu. To może być jedyny plus tego meczu – optymistyczne akcenty próbował znaleźć sternik bydgoskiej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved