Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W Rybniku doświadczenie wygrało z młodością

II liga M: W Rybniku doświadczenie wygrało z młodością

W 8. kolejce II ligi mężczyzn w gr. 2 doszło do starcia dobrze spisującego się w ostatnich tygodniach Volleya Rybnik z okupującym ostatnie miejsce Delic-Polem Norwid Częstochowa. Wszystkie partie, oprócz seta drugiego, kończyły się wysoką wygraną gospodarzy.

Premierowego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po ataku Arkadiusza Terleckiego oraz blokach pary Terlecki – Michał Łata wyszli na prowadzenie 3:0. Pierwszy punkt częstochowianie zdobyli po mocnym ataku Dominika Miarki z prawego skrzydła (5:1). Siatkarze Delic-Polu powoli zaczęli odnajdywać się na boisku, a najlepiej w ich szeregach prezentował się Bartłomiej Krulicki, który zdobywał punkty atakami ze środka (9:5). W środkowej części seta lekki zryw mieli goście, ale Rafał Rybarczyk swoją mocną zagrywką przywrócił Volleyowi spokój i bezpieczne prowadzenie (15:9). Trener graczy spod Jasnej Góry, Stanisław Gościniak, zaczął dokonywać zmian i szukać optymalnego zestawienia swojego zespołu, jednakże w tej partii wszyscy gracze popełniali proste błędy lub nadziewali się na równy blok rywali (21:12). Punkt decydujący o wyniku partii padł po błędzie rozegrania Grzegorza Ratajczaka (25:15).

Drugą odsłonę przyjezdni zaczęli dużo lepiej niż pierwszego seta. Siatkarze Delic-Polu grali bardziej pewnie i spokojnie, co od razu znalazło odzwierciedlenie w wyniku (3:1, 10:7). Rybniczanie popełniali dużo więcej błędów własnych niż w poprzednim secie i wyraźnie liczyli na to, że młodzi zawodnicy z Częstochowy dalej będą hurtowo oddawać punkty za darmo. Dobre obrony dwójki libero Norwida – Marcina Mikołajczyka i Bartosza Zielińskiego – oraz mocne zbicia kapitana Macieja Grajoszka pozwoliły gościom na utrzymywanie swojej przewagi. Trener Włodzimierz Madej, widząc nieciekawą sytuację swojego zespołu, postanowił dokonać podwójnej zmiany, po której na boisku pojawił się atakujący Dawid Małysza oraz rozgrywający Krzysztof Cichoń. Roszady w składzie nie zmieniły gry zespołu na lepsze (11:15), a dopiero pojawienie się Rybarczyka w polu serwisowym poskutkowało całkowitym odrobieniem strat (15:15). Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 19:19, kiedy to młodzi siatkarze z Częstochowy wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Rybniczanie dosyć szybko, choć nie bez problemów, doprowadzili do remisu po 23 i tym samym rozpoczęli najbardziej emocjonującą część całego spotkania. Bronione piłki setowe, efektowne ataki, skuteczne bloki i festiwal obron – to tylko niektóre z sytuacji, jakie kibice mogli obejrzeć w rybnickiej hali. Po kilku nieudanych próbach zakończenia seta przez gości, gracze Volleya wzięli sprawy w swoje ręce i dzięki blokowi na Miarce wygrali 33:31.

Podopieczni Stanisława Gościniaka wyraźnie słabiej rozpoczęli partię trzecią. Porażka po zaciętej walce odbiła się na psychice młodych adeptów siatkówki, którzy przegrywali po czterech akcjach 0:4. W rybnickim zespole dobrze spisywał się libero Kamil Łyczko, natomiast w ekipie gości na wyróżnienie zasługiwał kapitan Grajoszek, który nieustannie próbował mobilizować swoich kolegów do walki. Prowadzenie Volleya przez cały set wynosiło cztery punkty, aż do czasu, gdy w polu serwisowym ponownie nie pojawił się Rafał Rybarczyk. Przyjmujący rybniczan „strzelał” zagrywką, niemiłosiernie nękając rywali. Na domiar złego, oprócz słabego przyjęcia, u częstochowian zawodził również atak. Adam Woźnica został zablokowany przez Tomasza Wardę, a chwilę później Volley stanął przed szansą na zakończenie meczu (24:17). Ostatecznie 25:18 wygrali gospodarze.

TS Volley Rybnik – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0
(25:15, 33:31, 25:18)

Volley: Rybarczyk, Lip, Terlecki, Warda, Łata, Raniszewski, Łyczko (libero) oraz Małysza i Cichoń
Delic-Pol: Kryński, Krulicki, Grajoszek, Miarka, Herman, Woźnica, Mikołajczyk (libero) oraz Zieliński (libero), Ratajczak, Matuszczyk, Drobniuch i Wróbel