Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Niemoc GTPS Gorzów Wielkopolski trwa

II liga M: Niemoc GTPS Gorzów Wielkopolski trwa

Gorzowianie nadal nie mogą się przełamać. W drugoligowych derbach województwa lubuskiego musieli uznać wyższość rywali z Olimpii Sulęcin. Gospodarze stracili tylko jednego seta i w sobotę zainkasowali trzy punkty.

W tym sezonie siły na siatkarskiej mapie województwa lubuskiego zupełnie się odwróciły. Zazwyczaj to gorzowianie udzielali lekcji pozostałym zespołom z tego regionu, a skromna Olimpia na lokalnego przeciwnika patrzyła dotąd z niższej pozycji. Jednak życie zweryfikowało tę hierarchię. Siatkarze z Sulęcina – którzy ochłonęli już po niespodziewanej porażce w Międzyrzeczu w ubiegłym tygodniu – bez większych problemów pokonali Rajbud Meprozet GTPS. Przyjezdni wygrali tylko trzeciego seta, kiedy w samej końcówce, przy stanie po 23, ciężar gry na swe barki wzięli doświadczeni Paweł Maciejewicz i Krzysztof Kocik.

W decydującej partii mecz był wyrównany do stanu 17:17. Wtedy na zagrywce w Olimpii pojawił się Michał Kocoń i gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu. Tę przewagę podopieczni Łukasza Chajca utrzymali już do końca. Piłkę meczową sulęcinianie wygrali po serwisie w siatkę Jakuba Wagnera. 19-latek długo przeżywał swój błąd.

Po meczu trener gorzowian Radosław Maciejewicz ostro dyskutował z panią sędzią o – według niego – kontrowersyjnych decyzjach. Już na chłodno komentował, że w jego zespole wciąż zawodzi przyjęcie zagrywki. W trakcie trzeciego seta pomocy medycznej potrzebował Konrad Krzywiecki. Rozgrywający Olimpii miał duszności. – Zdarza mi się to co pewien czas. Robiłem EKG serca, ale badanie nic nie wykazało – przyznał później zawodnik.

Olimpia Sulęcin – Rajbud Meprozet GTPS 3:1
(25:21, 25:20, 23:25, 25:21).

Olimpia: Krzywiecki, Troska, Kaptur, Kocoń, Szulikowski, Sławiak, Pabich (libero) oraz Romańczuk, Baran i Turek.
Rajbud: Wagner, Maciejewicz, Paniączyk, Kocik, P. Markiewicz, Janas, Sokołowski (libero) oraz Zborowski, Czapla, Staniucha i Miszczak (libero)