Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki pokonane w Jaworznie

II liga K: Sokolanki pokonane w Jaworznie

Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli zespołów aspirujących do czołowej czwórki grupy 2 II ligi kobiet miał być wyrównanym widowiskiem. Jak się później okazało, był to mecz "do jednej bramki". Gospodynie  nie pozostawiły rywalkom najmniejszych złudzeń.

Pierwszy set był jednym z bardziej zaciętych w tym spotkaniu. Oba zespoły grały skutecznie w ataku i wynik często oscylował wokół remisu. Dzięki bardzo dobremu przyjęciu zagrywki gospodynie mogły w komfortowy sposób organizować swoją grę w ataku, w którym brylowała Marta Trebert. Przyjezdne próbowały odpowiadać tym samym, przeprowadzając swoje akcje ofensywne głównie przez lewy atak i dopóki skuteczne były Stojek i Pawłowska, wynik był sprawą otwartą. Kluczową rolę w tej partii odegrały błędy własne, których katowiczanki popełniły aż dziewięć (w tym pięć zepsutych zagrywek) i set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:21.

Druga partia była odwrotnością pierwszej. Zawodniczki Sokoła postawiły na trudną, agresywną zagrywkę, w której brylowały dwie Karoliny – wprowadzona na boisko młoda rozgrywająca Karolina Wierzbińska oraz kapitan zespołu z Katowic Karolina Pawłowska. W głównej mierze dzięki ich dobrym serwisom przyjezdne albo zdobywały punkty bezpośrednio w tym elemencie, albo ustawiały szczelny, punktowy blok. Partia druga zakończyła się łatwym zwycięstwem Sokoła 25:14 i chyba nikt w hali w Jaworznie nie spodziewał się tego co miało nastąpić w dwóch następnych setach…

Trzeci i czwarty set to dominacja i pokaz siły tylko jednego zespołu. Gospodynie rozbiły w pył miotające się po boisku katowiczanki, które nie miały żadnych argumentów, aby przeciwstawić się nawałnicy ze strony jaworznianek. Skuteczne do tej pory przyjmujące z Katowic zaczęły popełniać błędy i razić nieskutecznością. Słabe przyjęcie zagrywki, niedokładna wystawa oraz błędy własne były wodą na młyn dla grających jak w transie gospodyń. Wychodziło im dosłownie wszystko i czego by nie dotknęły, zamieniały na punkty. Grały bardzo odważnie na siatce, atakując często z trudnych, sytuacyjnych piłek. Odwaga ta nagradzana była zdobyczą punktową. Dokładając do tego ofiarną grę w obronie, determinację i ogromne zaangażowanie, wynik mógł być tylko jeden. Zwycięstwo w trzeciej partii 25:17 i w czwartej 25:17 zamknęły wynik tego jednostronnego pojedynku w stosunku 3:1.

Gospodyniom jak najbardziej udało się zmazać niekorzystne wrażenie, które pozostawiły po sobie po przegranym meczu w Trzebnicy. Natomiast dla „sokolanek” będzie to zapewne sygnał ostrzegawczy, że przeciętna gra, którą zaprezentowały w tym spotkaniu, nie wystarczy do zapewnienia sobie miejsca w play-off.

MCKiS Cargo Jaworzno – Sokół AZS AWF Katowice 3:1
(25:21, 14:25, 25:17, 25:17)