Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewny triumf Pałacu na własnym parkiecie

II liga K: Pewny triumf Pałacu na własnym parkiecie

Ostatnie trzy spotkania siatkarki z Bydgoszczy kończyły tie-breakiem. W sobotę podopieczne Macieja Kromrycha nie potrzebowały pięciu, ale jedynie trzech setów, by uporać się z siatkarkami RSMS Police. Pałac II umocnił się w górnej części tabeli gr. 1.

Początek sobotniego spotkania w Bydgoszczy przebiegał w myśl zasady „kto zagrywa, ten wygrywa”. Obie drużyny miały problemy z przyjęciem serwisu przeciwniczek, przez co kibice mogli oglądać serie punktowe po obu stronach siatki. Jako pierwsze na trzypunktowe prowadzenie wyszły miejscowe (5:2), ale siatkarki z Polic bardzo szybko odrobiły straty (5:5). Wystarczyła jednak dobra seria na zagrywce Anny Bączyńskiej, by trzypunktową przewagę odzyskała drużyna z grodu nad Brdą (8:5). Kilka akcji później na tablicy świetlnej był już wynik remisowy (11:11). Środkowy fragment seta nie przyniósł wiele zmian w obrazie gry. Drużyny nadal nie były w stanie ustabilizować swojej dyspozycji, przez co rezultat pierwszej partii do końca pozostawał sprawą otwartą. Po stronie Pałacu bardzo dobrze w obronie spisywała się Alicja Walczak, ale brak skutecznego ataku powodował, iż jej koleżanki nie były w stanie utrzymać kilkupunktowej przewagi i ze stanu 16:13 przeciwniczki ponownie doprowadziły do wyrównania (19:19). Przełomowym momentem dla losów inauguracyjnego seta okazały się dwa błędy podwójnego odbicia Magdaleny Bladaszewskiej (22:24). Nieudane wystawy rozgrywającej przyjezdnych wykorzystały bydgoszczanki, kończąc premierową odsłonę meczu przy pierwszym setbolu (25:22).

Od początku drugiego seta po stronie miejscowych na boisku pojawiła się Paulina Głaz, która zmieniła Martę Ciesiulewicz. Zmiana ta okazała się dobrym posunięciem, gdyż silne ataki Pauliny Głaz przyniosły jej drużynie dwupunktowe prowadzenie (6:4). Zespół gospodarzy z każdą kolejną akcją prezentował się coraz skuteczniej w ataku, co pozwoliło mu powiększać przewagę, która w dość krótkim odstępie czasowym urosła do pięciu „oczek” (14:9). Dodatkowo policzanki nie były w stanie poradzić sobie z serwisem Aleksandry Torbusińskiej, co odbiło się dla nich niekorzystnie na rezultacie w drugiej partii (8:15). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie. Karty na boisku rozdawała drużyna gospodarzy, która pewnym krokiem zmierzała do zwycięstwa. Szkoleniowiec przyjezdnych próbował poderwać swój zespół do walki, żywiołowo reagując w czasie przerw na żądanie i dokonując roszad. Jego działania nie przyniosły korzystnego rezultatu, a druga odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 25:16 na korzyść Pałacu Bydgoszcz.

Początek kolejnego seta należał do Kingi Dybek. Punktowy serwis przyjmującej wyprowadził zespół z grodu nad Brdą na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Kolejne akcje obfitowały w błędy własne po obu stronach boiska, jednak mniejszą ilość pomyłek zanotowały bydgoszczanki, dzięki czemu były w stanie powiększyć swoją przewagę do trzech „oczek” (11:8). Siatkarki RSMS-u Police swoją zagrywkę kierowały w Kingę Dybek, co nie przynosiło korzystnego rezultatu, gdyż przyjmująca Pałacu bardzo dobrze radziła sobie z odbiorem serwisu (16:12). Nadzieje w obozie gości odżyły, kiedy seria nieskończonych ataków rywalek pozwoliła policzankom odrobić część strat (15:17). Miejscowe szybko jednak odnalazły właściwy rytmy gry i od stanu 19:16 pozwoliły przeciwniczkom ugrać zaledwie jedno „oczko”. Kropkę nad ‘i’ w trzecim secie i całym pojedynku postawiła skutecznym atakiem Kinga Dybek. Zawodniczki drugoligowego Pałacu po serii pięciosetowych meczów, tym razem zainkasowały na własnym terenie komplet punktów. Z kolei ich sobotnie rywalki nadal pozostają w lidze z dorobkiem tylko jednego zwycięstwa.

Pałac Bydgoszcz – RSMS Police 3:0
(25:22, 25:16, 25:17)