Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ŁKS znów wygrał i objął fotel lidera

II liga K: ŁKS znów wygrał i objął fotel lidera

Siatkarki ŁKS Łódź nie zwalniają tempa - w sobotę odniosły piąte zwycięstwo z rzędu. Po łatwej wygranej 3:0 z AZS UMCS Lublin wykorzystały fakt straty seta przez AZS LSW Warszawa i wskoczyły na fotel lidera gr. 3 II ligi kobiet.

Łodzianki do kolejnego spotkania ligowego przystąpiły osłabione brakiem Karoliny Suwińskiej i Patrycji Lipińskiej, lublinianki z kolei przyjechały bez swojej czołowej zawodniczki, Dominiki Kołosińskiej. Po kilku piłkach, w których oba zespoły badały swoje możliwości, siatkarki ŁKS zaczęły szybko budować swoją przewagę i wyszły na prowadzenie 10:5. Bardzo pomagały im w tym rywalki, które w pierwszym secie popełniły aż 16 błędów własnych, psując między innymi aż 8 serwisów. Podopieczne trenera Michała Cichego dostosowały się poziomem do rywalek, jednak większe doświadczenie pozwalało im na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. Po skutecznym ataku Julii Gruszeckiej było już 18:12 dla ŁKS, ale w zespole AZS UMCS straty próbowała odrobić Paulina Konop. Jej starania na niewiele się jednak zdały i seta wygraną do 18 zakończyły skutecznym blokiem łodzianki.

W drugiej partii gospodynie dość szybko zorientowały się, że najsłabszym elementem rywalek jest przyjęcie zagrywki i starały się wykorzystać tę słabość rywalek. Po zagrywce Pauliny Rolińskiej i błędzie w przyjęciu Igi Jarosińskiej było już 11:6 dla ŁKS. Łodzianki pewnie powiększały przewagę, skutecznie atakując ze środka siatki. Dobrze radziła sobie atakująca gospodyń Agnieszka Wołoszyn, a kibice powoli zaczynali… po prostu się nudzić. Więcej emocji wywołało pojawienie się na parkiecie Martyny Witkowskiej, która zastąpiła Wołoszyn i… od razu popisała się asem serwisowym. Na tablicy wyników było już 20:12 dla ŁKS i nic nie mogło przeszkodzić łodziankom w wygraniu tej partii. Witkowska jeszcze dwa razy skutecznie zaatakowała, a seta wygraną 25:15 dla ŁKS zakończył nieudany atak Jarosińskiej.

Wydawało się, że mecz zakończy się szybko, ale w trzecim secie lublinianki zabrały się do pracy. Popełniały mniej błędów w przyjęciu, odzyskały skuteczność i przez większą część seta to one były na prowadzeniu. Dobrze w ataku spisywały się Natalia Gieroba i Paulina Konop, a ciężar przyjęcia wzięła na siebie libero Iga Bogusz. Przy stanie 11:9 dla rywalek po raz pierwszy w tym spotkaniu o czas musiał prosić trener Michał Cichy, próbując zmotywować do walki swoje zawodniczki. Gdy po ataku Agnieszki Wołoszyn łodzianki doprowadziły do remisu po 17, wydawało się, że teraz już pewnie odskoczą i zakończa spotkanie. Skuteczny atak Gieroby i as serwisowy Adrianny Kołodziejczyk spowodowały jednak pewną nerwowość na łódzkiej ławce, bowiem AZS UMCS znów zyskał dwupunktową przewagę. To jednak chyba podrażniło łodzianki. Skuteczny atak Wołoszyn, błąd lublinianek i blok Karoliny Kłodzińskiej – i ŁKS szybko wyszedł na prowadzenie. W końcówce podopieczne trenera Cichego pokazały, kto jest bardziej doświadczonym i lepszym zespołem, pewnie wygrywając do 21. Mecz zakończył efektowny atak Agnieszki Wołoszyn, która mogła zaatakować na czystej siatce po doskonałym rozegraniu Katarzyny Machnickiej.

Po tym zwycięstwie ŁKS Commercecon Łódź ma na swoim koncie pięć wygranych i komplet punktów – podobnie jak zespół AZS LSW Warszawa. Siatkarki ze stolicy straciły jednak w derbach Warszawy w meczu z AZS AWF drugiego seta w rozgrywkach i oddały fotel lidera łodziankom. ŁKS czekają teraz dwa ważne i ciekawe dla układu czołówki tabeli mecze. Najpierw ŁKS zmierzy się w Warszawie z AZS Politechniką, a 1 grudnia we własnej hali podejmować będzie AZS LSW Warszawa.

ŁKS Commercecon Łódź – AZS UMCS Lublin 3:0
(25:18, 25:15, 25:21)

ŁKS: Rolińska (4 pkt.), Gruszecka (4), Machnicka (1), Kłodzińska (4), Wołoszyn (13), Gajewska (6), Markiewicz (libero) oraz Witkowska (3), Buchalska (3) i Mielczarek (1)
AZS UMCS: Bogusz, Jarosińska (5), Gieroba (9), Konop (8), Drabka, Jackowska (2), Bogusz (libero) oraz Górzyńska, Kołodziejczyk (2) i Mojska (3)