Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bez sensacji w Malborku

II liga K: Bez sensacji w Malborku

Szybko podniosły się po ostatniej porażce w Sulechowie siatkarki Piasta Netto Szczecin. Podopieczne trenera Rafała Prusa gładko wygrały z Orłem Malbork 3:0 i tym samym, zapisały na swej ligowej tablicy kolejne punkty.

W sobotnie popołudnie do Malborka zawitał zespół Piasta Szczecin. Choć licznie zgromadzona publiczność liczyła na niespodziankę ze strony gospodyń, mecz zgodnie z przewidywaniami po 65 minutach gry, zakończył się zwycięstwem gości w trzech setach.

Pierwsze dwie partie, pomimo wielu zmian w składzie dokonywanych przez trenera Piasta – Rafała Prusa, miały bardzo podobny przebieg. Szczecinianki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, które dzięki skutecznej grze blokiem i wielu błędom miejscowych, oscylowało w okolicach pięciu punktów. Na boisku przez dłuższy czas miały okazję zaprezentować się dotychczasowe zmienniczki: Karolina Kijana, Agata Oleksy, Magdalena Zając i Natalia Zalepa. Wszystkie godnie zastąpiły swoje koleżanki z pierwszej „szóstki”.

W trzecim secie miejscowe zaczęły rywalizację od wyniku 0:3 i 3:7, jednak po okresie swojej najlepszej gry w tym meczu, wyszły na prowadzenie 11:10. Nie oddawały go aż do stanu 22:21. W tym momencie na boisku pojawiły się podstawowe przyjmujące Piasta, Katarzyna Graczyk i Natalia Matusz. Po punktowych zagrywkach tej ostatniej Piast zdobył trzy „oczka” z rzędu i miał dwie piłki setowe. Pierwszą siatkarkom Orła Malbork udało się obronić. Przed drugą trener Prus poprosił o przerwę, po której dwukrotnie z lewego skrzydła atakowała Katarzyna Graczyk, kończąc po akcji blok-aut wczorajsze spotkanie.

UKS Orzeł Malbork – SSPS Piast Netto Szczecin 0:3
(20:25, 15:25, 23:25)

Orzeł Malbork: Mikołajewska, Kuleta, Zachaczewska, Kowalska, Dąbrowska, Kulig (libero) oraz Michalewicz i Kostkowska

Piast Szczecin: Matusz, Graczyk, Guzowska, Duda, Zaleszczyk, Kazaniecka, Gliwa (libero) oraz Kijana, Oleksy, Zalepa, Zając i Bury