Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS Politechnika Śląska Gliwice pokonał Silesię Volley II

II liga K: AZS Politechnika Śląska Gliwice pokonał Silesię Volley II

Trzecią porażkę z rzędu podniosły młode siatkarki Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice. Tym razem podopieczne Rafała Kalinowskiego musiały uznać wyższość akademiczek Politechniki Śląskiej, ulegając rywalkom w Gliwicach 1:3.

W przeciwieństwie do rozgrywek młodzieżowych, młodym silesiankom nie wiedzie się w II lidze kobiet. Spotkanie z AZS-em Politechnika Śląska Gliwice było trzecią porażką Silesii Volley II z rzędu, mimo że nic na początku spotkania tego nie zapowiadało. Chorzowsko-mysłowicka drużyna w premierowej odsłonie meczu wypracowała czteropunktową przewagę, która utrzymywała się do połowy seta. Przy stanie 13:9 dla ekipy gości zaczęły się „schody” – W tym momencie kompletnie uciekło nam przyjęcie. Dzięki temu rywalki odrobiły straty, a następnie nas przełamały, mimo że w 3-4 akcjach za darmo oddały nam piłki, których nie wykorzystaliśmy – tłumaczył po przegranym 22:25 pierwszym secie trener Rafał Kalinowski.

Silesianki bardzo szybko zapomniały o przegranej pierwszej partii, czego konsekwencją był prowadzony pod kontrolą drugi set. – Cieszę się, że dziewczyny szybko w niepamięć puściły wydarzenia z poprzedniego seta, bo taka porażka miała prawo boleć. Zespół zagrał koncertowo, od początku narzucając przeciwniczkom swój styl gry – powiedział trener Silesii Volley, który już w kolejnej odsłonie meczu przecierał oczy ze zdziwienia, bowiem jego podopieczne wyglądały tak, jakby zostały odcięte od zasilania. AZS Politechnika Śląska Gliwice już na początku odskoczył na dwa oczka, a zanim Kalinowski zdążył zareagować biorąc czas dla zespołu, gliwiczanki miały już czteropunktową zaliczkę. Dominacja zespołu Wojciecha Czapli ani przez moment nie była zagrożona, a jego zespół gładko wygrał 25:12.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. To akademiczki z Gliwic nadawały ton wydarzeniom na boisku, otwierając czwartą partię od stanu 5:0, a następnie sukcesywnie zwiększając prowadzenie. Przy blisko dziesięciupunktowej przewadze siatkarkom Wojciecha Czapli zdarzył się krótki przestój, ale krótka rozmowa z trenerem przy stanie 16:12 pozwoliła szybko przełamać niemoc i wygrać 25:16. – Ten set był konsekwencją trzeciej partii. Próbowałem ostudzić gorące głowy moich zawodniczek, niestety ta sztuka nie do końca mi się udała, bo już na początku seta przegrywaliśmy 0:5 – mówił trener Kalinowski.

Od początku sezonu podkreślam wkład i zaangażowanie tego zespołu. Należy pamiętać, że w porównaniu do minionego sezonu pierwsza szóstka zmieniła się w 90%, dlatego to nie jest ta sama Silesia Volley co rok temu – powiedział po meczu szkoleniowiec silesianek. – Jako bardzo młody zespół wciąż płacimy frycowe na poziomie II ligi kobiet i minie jeszcze troszkę czasu, zanim dziewczyny okrzepną – dodał. – Nie zmienia to faktu, że cały czas wierzę w ten zespół, tym bardziej że jego kształt i wygląd był moją świadomą decyzją. Wiem, że mam dobre zawodniczki, które potrafią grać w siatkówkę, a jedyne, czego im brakuje w II lidze, to pewności siebie. Dlatego nie zwieszamy głów, wkrótce się odbudujemy i zaczniemy dobrze grać. Gdyby udało się utrzymać ten zespół w tym kształcie, to za dwa sezony miałbym drużynę nieobliczalną, będącą w stanie sporo namieszać w lidze. Co prawda dochodziły do mnie słowa krytyki, że w tym zespole powinny znaleźć się 2-3 doświadczone zawodniczki, ale podkreślam jeszcze raz: kształt tej drużyny był moją świadomą decyzją. Gdyby do ekipy dołączyły starsze dziewczyny, młodsze najprawdopodobniej musiałyby im ustąpić miejsca i stanąć w kwadracie dla rezerwowych. Tego chciałem uniknąć, bowiem zależy mi, aby te młode zawodniczki grały jak najwięcej – zakończył Rafał Kalinowski.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Silesia Volley II 3:1
(25:22, 17:25, 25:12, 25:16)