Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Szybkie zwycięstwo Czarnych Radom

I liga M: Szybkie zwycięstwo Czarnych Radom

Niewiele ponad godzinę potrzebowali Czarni Radom, aby pokonać Camper Wyszków. W spotkaniu beniaminków I ligi podopieczni Wojciecha Stępnia triumfowali 3:0 i utrzymali trzecią lokatę w ligowej tabeli. Camper zanotował spadek na szóstą pozycję.

Przed pojedynkiem w roli faworyta stawiano gospodarzy – Czarni to ekipa, która na własnym boisku nie straciła do tej pory seta. Z planem zwycięstwa do Radomia przyjechali siatkarze z Wyszkowa. Podopieczni Jana Sucha chcieli podtrzymać zwycięską passę i pokrzyżować szyki ekipie z Radomia.

Pierwszą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi. Po skutecznym ataku Jakuba Wachnika oraz trudnej zagrywce Bartłomieja Neroja prowadzili 2:0. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu po 2, jednak kolejne akcje należały do gospodarzy, najpierw asa posłał Wachnik. Chwilę później zablokowany został Konrad Woroniecki i było już 6:3 dla Czarnych. Gracze z Radomia zdominowali przeciwnika i narzucili im twarde warunki, które okazały się dla Campera nie do przejścia. Seta zagrywką w siatkę zakończył Sebastian Wójcik i to gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa w premierowej odsłonie 25:16.

Drugiego seta siatkarze z Wyszkowa rozpoczęli bardziej zmotywowani. Jednak ich zapał do gry szybko ostudzili podopieczni Wojciecha Stępnia. Wyrównaną grę mieliśmy do stanu po 4, kolejne akcje należały do miejscowych, którzy za sprawą ataku Neroja z drugiej piłki wyszli na prowadzenie 8:5. Czarni utrzymywali trzypunktową przewagę, jednak w końcówce przydarzyła im się chwila słabszej gry. Kiedy zablokowany został kapitan radomian Robert Prygiel , było 23:22 dla Czarnych. Siatkarze Campera nie potrafili doprowadzić do remisu i autowy serwis Igora Kozłowskiego dał Czarnym piłkę setową. Gospodarze wykorzystali ją za pierwszym razem i w meczu było już 2:0 dla zespołu z Radomia.

W trzecim secie radomianie prowadzili już 4:0. Pierwszy punkt Camper zdobył za sprawą Prygla, który zaatakował w aut (1:4). Siatkarze gości rzucili się odrabiania strat. Atak Wójcika pozwolił zbliżyć się do Czarnych na jeden punkt (5:6). To podziałało mobilizująco na graczy z Radomia, którzy włączyli dodatkowy bieg. Odskoczyli Camperowi na trzy punkty (10:7) i wtedy o czas poprosił Jan Such. Po przerwie ekipa Czarnych kontynuowała dobrą grę, systematycznie powiększając przewagę. W końcówce popis gry dał Jakub Wachnik. Młody przyjmujący najpierw ustrzelił zagrywką libero Campera, Jacka Obrębskiego, dając tym samym piłkę meczową. Ten sam zawodnik skończył spotkanie atakiem z szóstej strefy.

Czarni podtrzymali serię bez straty seta na własnym parkiecie, a siatkarze Campera nie byli w stanie nawiązać rywalizacji ze świetnie grającymi gospodarzami. Wiele zepsutych zagrywek oraz brak dobrego przyjęcia to dwa największe mankamenty gry gości w tym spotkaniu. Czarni wszystkie te błędy wykorzystali i triumfowali. – Przegraliśmy dziś wyraźnie. Zagraliśmy najsłabszy mecz w sezonie. No niestety brakuje mi jeszcze jednego zawodnika na przyjęciu. Słabiej zagrał dziś Łukasz Kaczorowski i Sebastian Wójcik. Nie było skrzydeł. Czarni zagrali dobrze, z dużą ambicją. Były momenty wyrównane, jednak to za mało. Zagraliśmy dziś kompletnie bez zagrywki. Zepsuliśmy wiele zagrywek. Bez tego i bez przyjęcia nie da się wygrać meczu. Za tydzień gramy z Kętami i będziemy walczyć, ale nie możemy grać tak słabo – mówił po meczu trener Campera, Jan Such.

Dziś kluczem do zwycięstwa była gra zespołowa. Na pewno było widać to, że w każdym elemencie graliśmy na przyzwoitym poziomie. W każdym elemencie zagrażaliśmy przeciwnikowi. Świetnie zagraliśmy zagrywką, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki – mówił Wojciech Stępień.Nie spodziewałem się tak szybkiego i łatwego zwycięstwa. Spodziewałem się, że będzie podział punktów. Jednak wykorzystaliśmy atut własnej hali, naszych kibiców. Od początku do końca zagraliśmy z determinacją i zasłużenie wygraliśmy. Mamy w środę mecz pucharowy, w piątek z Poznaniem. W spotkaniu środowym zagramy innym składem niż dziś, po to żeby odpoczęli zawodnicy, którzy grali dziś. My bardziej skupiamy się na lidze. To, że gramy w środę, a później w piątek, jest dla nas pewnym utrudnieniem. Ale dla nas ważniejsza jest liga – dodał szkoleniowiec radomian.

Czarni Radom – Camper Wyszków 3:0
(25:16, 25:22, 25:19)

Czarni: Neroj, Ostrowski, Gałązka, Gutkowski, Wachnik, Prygiel, Filipowicz (libero) oraz Ferek
Camper: Woroniecki, Kozłowski, Ł. Kaczorowski, Główczyński, Wójcik, Pruski, Knasiecki (libero) oraz Zalewski, Zrajkowski, Świrydowicz, Szulik i Obrębski (libero)