Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wisła Kraków lepsza od stołecznej Sparty

I liga K: Wisła Kraków lepsza od stołecznej Sparty

W meczu ósmej kolejki I ligi kobiet siatkarki Wisły Kraków pewnie pokonały na wyjeździe Spartę Warszawa 3:0. Tym samym stołeczne siatkarki z zerowym dorobkiem punktowym wciąż zamykają ligową tabelę.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gości (4:2). Po chwili warszawianki doprowadziły do wyrównania po 6, a gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Przy stanie 9:9 krakowianki zaczęły odskakiwać, a wkrótce wygrywały już 17:13. O czas poprosił wówczas trener Sparty, Marek Hertel. Po wznowieniu rywalizacji dobra postawa Ewy Śliwińskiej na zagrywce znacznie utrudniła gospodyniom zdobywanie punktów. W efekcie przewaga Wisły szybko wzrosła do siedmiu oczek (21:14). Szkoleniowiec stołecznych próbował jeszcze wybić z rytmu przyjezdne, prosząc o kolejną przerwę w grze. Do końca partii punkty zdobywały już jednak tylko siatkarki z Krakowa, które wygrały seta 25:14.

Początek kolejnej odsłony był wyrównany. Rozgromionym w poprzedniej partii spartankom udało się nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Nie utrzymały go jednak długo. Wkrótce bowiem goście doprowadzili do remisu (7:7), a gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Przy stanie 10:10 trzy oczka przewagi udało się wypracować krakowiankom (13:10), ale stratę tym razem szybko odrobiły stołeczne (14:14). Do wyniku po 21 trwała zacięta wymiana ciosów. W końcówce na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki Wisły (23:21), a trener Hertel poprosił o czas. Jego podopiecznym nie udało się już jednak odwrócić losów seta. Ekipa z Krakowa wygrała go 25:22.

W trzeciej partii od początku górą były przyjezdne. Szybko wyszły one na dwupunktowe prowadzenie i utrzymywały je do stanu 8:6. Wówczas gospodynie doprowadziły do wyrównania (8:8), ale, jak się potem okazało, był to jedyny zryw warszawskich zawodniczek w tym secie. Krakowianki bowiem znów „odskoczyły” (11:8) i wkrótce ich przewaga była aż pięciopunktowa (14:9). O przerwę zmuszony był poprosić szkoleniowiec Sparty. Po powrocie zespołów na parkiet prowadzenie Wisły stale jednak rosło. W pewnym momencie wynosiło już osiem oczek (20:12). Taka zaliczka punktowa krakowskiego zespołu utrzymała się do końca partii. Zawodniczki AGH wygrały ją 25:17, a w całym spotkaniu triumfowały 3:0.

MUKS Sparta Warszawa – AGH Galeco Wisła Kraków 0:3
(14:25, 22:25, 17:25)

MUKS Sparta Warszawa: Widera, Pogorzelska, Szafraniak, Kożon, Gryko, Gogołek, Kucińska (libero) oraz Tomczyk, Barbaszewska i Duda
AGH Galeco Wisła Kraków: Kuskowska, Nowakowska, Śliwińska, Pytel, Kijakowa, Jagodzińska, Guzikiewicz (libero) oraz Szady, Biernatek i Żochowska