Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > I liga K: Wieżyca nie sprostała Chemikowi Police

I liga K: Wieżyca nie sprostała Chemikowi Police

Wieżyca Stężyca przegrała we własnej hali z faworytem I ligi kobiet, zespołem Chemika Police 0:3. Gospodynie dzielnie walczyły w drugim i trzecim secie, lecz było to za mało na bardziej doświadczoną ekipę z Polic, która zapisała na swoje konto trzy punkty.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla gospodyń, prowadziły one 3:0 i 5:2, aby po chwili przegrywać 8:11. Przewaga trzech oczek utrzymywała się do wyniku 11:14, kiedy to zawodniczki z Polic zdobyły kolejno 6 punktów. Wynik 20:12 pozwolił na spokojne kontrolowanie przebiegu premierowej odsłony przez drużynę gości, a w jej szeregach bardzo dobrze grały: Katarzyna Mróz i Izabela Kowalińska. Set zakończył się rezultatem 25:16 dla policzanek.

Druga partia miała wyrównany przebieg do stanu 9:9. Kilka udanych akcji w wykonaniu Wieżycy sprawiło, że miejscowa ekipa prowadziła 16:13, a następnie 18:14. Dobry wynik sprawił, że w poczynania podopiecznych Grzegorza Wróbla wkradło się rozluźnienie i jego podopieczne zaczęły tracić punkt po punkcie. Wieżyca prowadziła jeszcze 20:19, ale po chwili to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Po serii czterech punktów zdobytych przez zespół Chemika Wieżyca przegrała drugiego seta w stosunku 22:25.

Dramatyczna końcówka przeniosła się także na początek trzeciej odsłony, gdzie Wieżyca przegrywała 0:3, a po przerwie na żądanie wziętej przez trenera trenera Wróbla odrobiła starty z nawiązką i prowadziła 7:5. Od tego momentu gospodynie systematycznie budowały swoją przewagę, odskakując na 5 punktów przy rezultacie 16:11 i 17:12. Przy wspaniałym dopingu miejscowej publiczności Wieżyca liczyła na zwycięstwo w secie i pozostanie w grze o punkty. Doświadczenie i ogranie przeciwniczek pozwoliło im na zniwelowanie przewagi do jednego punktu przy stanie 21:20 dla stężyczanek. Dwie dobre akcje Stężycy dały tej drużynie prowadzenie 23:20. Przy stanie 24:22 Wieżyca nie wykorzystała piłek setowych, straciła trzy punkty z rzędu i przegrywała 24:25. Ostatecznie seta na przewagi wygrały podopieczne Mariusza Wiktorowicza 27:25, co sprawiło, że wygrały cały mecz w stosunku 3:0.

Wieżyca 2011 Stężyca – PSPS Chemik Police 0:3
(16:25, 22:25, 25:27)

Wieżyca: Ryznar, Kasprów, Hohn, Wójcik, Theis, Wilczyńska, Jagodzińska (libero) oraz Łysiak, Jasińska, Lenz, Kurdziuk i Reszka