Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jedynka dwukrotnie poradziła sobie z Murowaną Gośliną

I liga K: Jedynka dwukrotnie poradziła sobie z Murowaną Gośliną

Godzinę i dwie minuty - tyle potrzebowały siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki, by w trzech setach pokonać KS Murowana Goślina. Dzień później aleksandrowianki pokonały znów 3:0 drużynę swojego byłego trenera w IV rundzie Pucharu Polski.

Podopieczne trenera Mariusza Bujka , niesione dopingiem publiczności, już od pierwszych minut narzuciły swój styl gry. Aleksandrowianki dominowały w każdym elemencie, nie pozostawiając rywalkom zbyt wielu złudzeń. Wygrany pierwszy set do 20 to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać drużynę z Murowanej Gośliny. Po meczu trener Aleksander Klimczyk, który w poprzednim sezonie prowadził zespół Jedynki, komplementował rywala. – To jest zespół na drugie, być może nawet pierwsze miejsce w I lidze. Gra dobrze, szybko i jak nie będzie tu żadnych zawirowań, to życzę im awansu do ekstraklasy, bo to im się należy – stwierdził Klimczyk.

Aleksandrowianki grając ofiarnie w obronie i bardzo skutecznie w ataku, nie dały rywalkom szans w dwóch kolejnych partiach, wygrywając je jeszcze wyżej – do 16 i do 18. – Rozpoczęliśmy ten mecz dobrze, bo po prostu jesteśmy dobrym zespołem – mówił po spotkaniu trener Jedynki, Mariusz Bujek. Codziennie na treningach poprawiamy swoje umiejętności. Wydaje mi się, że gramy coraz lepiej i popełniamy coraz mniej błędów, chociaż i tak jest ich jeszcze dużo.

Jedynka Aleksandrów Łódzki po ośmiu kolejkach ma na koncie siedem wygranych i jedną porażkę. Podopieczne trenera Mariusza Bujka prowadzą w ligowej tabeli, mając trzy punkty przewagi nad drugim Chemikiem Police. Nic więc dziwnego, że w zespole panują dobre nastroje. – Nastroje są dobre, czemu nie? Jesteśmy na pierwszym miejscu, zaliczyłyśmy tylko jedną wpadkę. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, z każdym meczem czujemy się pewniejsze. Mamy też coraz większe apetyty, żeby zostać na tym pierwszym miejscu i oby tak dalej – przyznała kapitan zespołu, Marlena Mieszała.

Przed aleksandrowiankami jednak w najbliższej przyszłości trzy ciężkie mecze wyjazdowe – w Policach, Mysłowicach i Stężycy. – Dopiero po tych spotkaniach będziemy wiedzieli, jaki jest układ sił w tabeli i jaka jest nasza pozycja w rozgrywkach – przyznaje prezes Jedynki, Grzegorz Andrzejczak.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – KS Murowana Goślina 3:0
(25:20, 25:16, 25:18)

W niedzielne przedpołudnie oba zespoły po raz drugi stanęły na przeciw siebie, tym razem w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Jedynka ponownie okazała się o wiele lepsza od rywala, znów wygrywając 3:0. Aleksandrowianki będą więc jednym z czterech pierwszoligowych zespołów, które zagrają w V rundzie Pucharu Polski z zespołami z ekstraklasy. Oprócz podopiecznych trenera Mariusza Bujka awans uzyskały również Chemik Police, Wieżyca Stężyca i AZS UEK Kraków.

(25:16, 25:19, 25:22)