Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS KSZO Ostrowiec Św. lepszy od Stali Mielec

I liga K: AZS KSZO Ostrowiec Św. lepszy od Stali Mielec

W ostatnim spotkaniu ósmej kolejki I ligi kobiet ekipa AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na własnym parkiecie podejmowała drużynę Stali Mielec. Po czterech setach ze zwycięstwa cieszyć się mogły podopieczne Dariusza Parkitnego.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęła ekipa gospodyń, ale zawodniczki Stali szybko odrobiły niewielką, bo dwupunktową stratę (4:4). Kolejne akcje były wyrównane, ale ostrowczanki wypracowały dwa oczka zapasu (8:6). Szybko jednak pojedynek ten stał się jeszcze bardziej zacięty. Zespoły niemal do samego końca grały na styku, punkt za punkt. Dopiero przy stanie 20:20 w mieleckiej ekipie coś się zacięło. Trener przyjezdnych dwukrotnie prosił o czas, ale na niewiele się to zdało. Drużyna AZS zdobyła pięć oczek z rzędu, tym samym wygrywając pierwszą partię 25:20.

Dwa udane zagrania Jaroszewicz oraz autowy atak Kosiorowskiej dały Stali prowadzenie 3:1 na początku drugiej odsłony. Skutecznym blokiem na Brojek mielczanki dorzuciły jeszcze jedno oczko do tej przewagi (5:2). Wydawało się, że gra drużyny gości wskoczyła na właściwe tory. Nic bardziej mylnego. Udane zagrania w ataku i kilka skutecznych bloków sprawiły, że AZS zniwelował straty, (8:7). Stal jeszcze tylko przez chwilę prowadziła w miarę wyrównaną walkę. Potem jednak podopieczne Dariusza Parkitnego odskoczyły na kilka punktów. Po dwóch asach serwisowych Ślęzak było już 17:10 dla gospodyń. Jak się okazało, dystans ten był zbyt duży. Drużyna z Mielca przegrała zdecydowanie, 16:25.

Podobnie jak w poprzedniej partii, trzeciego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wypracowały niewielką, dwupunktową przewagę (8:6). Kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 11:8 dla Stali, o czas poprosił trener ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wydawało się, że zabieg ten poskutkował, bo po dwóch udanych zagraniach Ślęzak AZS tracił już tylko jeden punkt. Mielczanki jednak szybko ostudziły zapędy ostrowczanek. Z każdą chwilą powiększały przewagę, która momentami wynosiła już sześć oczek (17:11). Miejscowy zespół nie dawał za wygraną, ale tym razem musiał uznać wyższość rywalek. W końcówce akademiczki zmniejszyły dystans do trzech punktów, ale nie zdołały ugrać w tym secie nic więcej. Przegrały 23:25.

Początek decydującej odsłony ponownie był wyrównany, jednak i tym razem to gospodynie meczu zdołały wypracować niewielką przewagę (8:6). Akademiczki nie zwalniały tempa, do swojego prowadzenia dorzucając kolejne oczka (16:8 i 18:9). Stal nie była już w stanie odwrócić losów tego seta. I choć udało im się zniwelować nieco straty, ostatecznie przegrały tę partię do 21 i całe spotkanie 3:1.

MVP meczu: Katarzyna Brojek

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Stal Mielec 3:1
(25:20, 25:16, 22:25, 25:21)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Starzyk-Bonach, Kosiorowska, Ślęzak, Soja (libero) oraz Stefańska, Świerszcz i Dydak