Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Giovanni Guidetti w Komisji Coachingu

Giovanni Guidetti w Komisji Coachingu

fot. archiwum

Duże wyróżnienie stało się udziałem szkoleniowca niemieckiej reprezentacji oraz tureckiego Vakifbanku Stambuł. 40-letni Włoch Giovanni Guidetti został powołany z ramienia FIVB do Komisji Coachingu, która prowadzona będzie przez Philippa Blaina.

Komisja Coachingu zajmuje się przede wszystkim światowym wspieraniem i rozwojem współpracy trenerskiej oraz ma na celu współpracę z komisją zrzeszającą fachowców pracujących nad doskonaleniem reguł siatkówki oraz komisją arbitrów.

Giovanni Guidetti jest szkoleniowcem niemieckiej reprezentacji od 2006 roku. Jego praca z reprezentacją oraz w sezonie ligowym z klubem ze Stambułu znalazła uznanie w oczach międzynarodowych decydentów siatkarskich. Na swoim koncie posiada między innymi wygraną w edycji Ligi Mistrzyń z Vakifbankiem oraz tytuł wicemistrzyń Europy z reprezentacją Niemiec wywalczony w 2011 roku.

Przewodniczący Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej Thomas Krohne poinformował szkoleniowca o decyzji FIVB i gratulował mu powołania do komisji. -Powołanie dla Giovanniego to również docenienie na szczeblu międzynarodowym jego pracy trenerskiej oraz konceptu trenerskiego Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej. Cieszymy się z tego sukcesu, z którym współpraca od 2006 roku układa się znakomicie. Jesteśmy pewni, że niemiecka siatkówka żeńska zdecydowanie skorzysta na jego obecności w tej komisji i cieszymy się również na niezwykle silny zespół, który zagra na Mistrzostwach Europy w 2013 roku.Sam Guidetti nie ukrywał zadowolenia z powołania go o komisji. – To dla mnie ogromny zaszczyt, że będę miał okazję działać w gremium międzynarodowym. Dzięki temu będę miał okazję, aby wymieniać się i korzystać z doświadczenia najlepszych na świecie. Siatkówka jest dla mnie całym życiem i wierzę, że współpraca ta da również nowy impuls dla mojej pracy z niemiecką reprezentacją siatkarek. Dziękuję również przy tej okazji za zaufanie i wsparcie, jakim związek obdarza mnie od początku naszej współpracy. Jestem przekonany, że przez mój udział w komisji skorzysta na tym cały związek i wszyscy moi współpracownicy – zakończył zadowolony Guidetti.

źródło: inf. własna, volley-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved