Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dorota Medyńska: Całokształt jest do poprawy

Dorota Medyńska: Całokształt jest do poprawy

fot. archiwum

- W najgorszym scenariuszu nie spodziewałyśmy się, że możemy po siedmiu kolejkach być w tym miejscu, w którym jesteśmy - słabe wyniki Impelu Wrocław, po kolejnej porażce, w rozmowie ze Strefą Siatkówki komentuje libero zespołu, Dorota Medyńska.

Kolejny wasz słaby mecz, trzecia z rzędu porażka i styl nadal bardzo daleki od oczekiwań. Masz jakąś swoją opinię na to, co się dzieje i czemu jest tak źle?

Dorota Medyńska (libero Impelu Wrocław): – Ciężko mi powiedzieć, co się dzieje. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni takim biegiem wydarzeń, tym, że nasza gra nie idzie do przodu. Cały czas stoimy w miejscu. Próbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie, ale póki co nic z tego nie wychodzi.

W tygodniu trener Solarewicz powiedział, że udało wam się zdiagnozować przyczyny słabej gry i teraz powoli będziecie prezentować się coraz lepiej. Dzisiaj za słowami nie poszły jednak czyny. To w końcu udało wam się znaleźć główny problem tej słabej dyspozycji czy wciąż poszukujecie źródła kłopotów?– To nie jest takie proste, bo tych problemów na pewno jest kilka. Nie możemy doszukiwać się jednej rzeczy, przez którą wyniki są takie, a nie inne. Gdyby to była tylko jedna kwestia do rozwiązania, to już dawno byśmy sobie z tym poradziły. Trener na pewno ma pomysł, jak najszybciej wyeliminować te wszystkie błędy. Co nam teraz pozostaje? Musimy od razu zacząć wygrywać, nic więcej.

To miał być wielki Impel, a są cztery punkty po siedmiu kolejkach i przedostatnie miejsce w tabeli. Jak bardzo jesteś zaskoczona tym, co obecnie prezentujecie?

– Przed sezonem każda z nas wierzyła, że będziemy wielką drużyną i te wszystkie zmiany na to wskazywały i temu sprzyjały. Nagle boisko zweryfikowało nasze plany. W najgorszym scenariuszu nie spodziewałyśmy się, że możemy po siedmiu kolejkach być w tym miejscu, w którym jesteśmy. Chyba nikt się tego nie spodziewał.

Czasami w waszej grze przychodzą takie momenty, że wydaje się, że same już nie wierzycie, że możecie odwrócić losy spotkania. W pewnej chwili przestajecie walczyć…

Na pewno nie chcemy odpuszczać i nawet przy najgorszym wyniku staramy się grać do końca. To niestety jest kolejna porażka z rzędu. Ale znowu nie jest tak, że spuszczamy głowy i godzimy się z tym, że dostajemy lanie od przeciwnika. Na treningach cały czas staramy się wyciągać wnioski, poprawiać nasze błędy i robić wszystko coraz lepiej. Wyniki powinny być już lepsze i sama nie wiem, dlaczego wciąż nie przychodzą.

Dzisiaj w największej mierze szwankowała u was ofensywa. Przyjęcie wyglądało nieco lepiej, mimo to ta poprawa nie przełożyła się na lepszą skuteczność atakujących.

– Nie możemy mówić o tym, że naszym problemem jest atak. Całokształt jest do poprawy.

Za tydzień mecz z Bielskiem, który jest w świetnej formie. Będzie ciężko o przełamanie.

– Nasz najbliższy rywal rzeczywiście jest „w gazie”. Poza tym to bardzo dobry zespół. Ale nie możemy na to patrzeć w ten sposób. Wszystkie czekamy na to spotkanie i na kolejne punkty, bo bardzo ich potrzebujemy. Musimy na początek poprawić swoją grę, a dopiero potem martwić się siłą przeciwnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved