Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Wygrane zespołów Patuchy i Stańczaka

Czechy: Wygrane zespołów Patuchy i Stańczaka

fot. archiwum

W sobotę rozpoczęła się piąta kolejka spotkań czeskiej Ekstraligi. Oba "polskie" zespoły zakończyły swoje spotkania po rozegraniu czterech partii. Zarówno Adrian Patucha, jak i Adrian Stańczak mogli cieszyć się ze zwycięstwa swoich ekip.

Od pięciu zwycięstw w pięciu meczach rozpoczął sezon brązowy medalista poprzednich rozgrywek, zespół Pribram. W minioną sobotę pokonał on na własnym parkiecie VK Karbo Benátky nad Jizerou w czterech setach i utrzymał drugą lokatę w ligowej klasyfikacji. Adrian Patucha, który w drużynie gospodarzy rozegrał całe spotkanie, był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu. Polak, atakując z 46% skutecznością, zdobył 19 „oczek” w tym elemencie. Kolejne dwa dopisał wprowadzając piłkę do gry zza linii dziewiątego metra. Wykonał też jeden skuteczny blok. Atakujący zespołu Pribram we wszystkich swoich dotychczasowych meczach (22 rozegrane sety) zdobył 104 punkty, notując przy tym 51% skuteczność w ataku.

Volejbalovy oddil Pribram – Karbo Benátky nad Jizerou 3:1
(18:25, 25:19, 25:23, 25:16)

W drugim „polskim” meczu Odolena Voda podejmowała zespół z Brna, w szeregach którego występuje Adrian Stańczak. Przez pierwsze trzy sety toczyła się wyrównana walka, jednak na obniżenie ich jakości wpłynęła duża ilość błędów własnych. Tylko w trzeciej partii oba zespoły popełniły ich aż 24. Przy prowadzeniu 2:1 drużyna Polaka nie miała większych problemów, aby rozstrzygnąć czwartą partię na swoją korzyść, a tym samym cały mecz wynikiem 3:1. Polak odbierał zagrywkę przeciwnika na poziomie 50% przyjęcia pozytywnego i 33% perfekcyjnego. Po pięciu spotkaniach Brno, z trzema wygranymi i dwiema porażkami, zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli.AERO Odolena Voda – Volejbal Brno 1:3
(23:25, 25:23, 24:26, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki i tabela ligi czeskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved