Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Pięciosetowy, przegrany pojedynek Evergrande

Chiny: Pięciosetowy, przegrany pojedynek Evergrande

W 3. kolejce rozgrywek ligowych w Chinach zmierzyły się dwie jak do tej pory niepokonane drużyny, Evergrande oraz Jiangsu. O wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym lepsze okazały się rywalki drużyny z Kantonu.

W meczu rozgrywanym na własnym boisku podopieczne Lang Ping nie miały łatwego zadania. Po przeciwnej stronie siatki stanęła drużyna, która z dwoma zwycięstwami w trzech setach zajmowała pierwsze miejsce w tabeli grupy A. Również początek meczu wskazywał na to, że walka będzie trwała do samego końca. Po wygraniu przez gospodynie premierowej odsłony 27:25, dwie kolejne padły łupem rywalek. Drużyna Evergrande zdołała doprowadzić do wyrównania, jednak w decydującej partii to zawodniczki Jiangsu przejęły inicjatywę i to one przy zmianie stron prowadziły 8:5. Przewagę uzyskaną na początku tie-breaka sukcesywnie powiększały, wygrywając go do 9. Porażka w tym meczu sprawiła, że drużyna z Kantonu spadła na trzecie miejsce, pozwalając wyprzedzić się drużynie ze stolicy Chin, BAIC Motors.

Katarzyna Skowrońska-Dolata rozpoczęła spotkanie w podstawowym składzie, jednak w czwartej i piątej partii to Kimberly Glass pojawiła się na boisku od pierwszych minut. Polka zapisała na swoim koncie 9 punktów (7 z ataku – 27% skuteczności, 2 bloki), podczas gdy jej koleżanka z drużyny zakończyła spotkanie z dorobkiem 13 „oczek” (35% zakończonych ataków). Natomiast najczęściej punktującymi zawodniczkami tego meczu były Carolina Costagrande (43% skuteczności) z Evergrande oraz Hui Ruoqi z Jiangsu – obie siatkarki zdobyły po 23 „oczka”.

Evergrande Kanton – ECE Jiangsu 2:3
(27:25, 23:25, 21:25, 25:23, 9:15)