Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Turniej Czterech Narodów: Wygrana Czechów, Polacy pokonali Rosję

Turniej Czterech Narodów: Wygrana Czechów, Polacy pokonali Rosję

fot. archiwum

Na parkietach w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się Turniej Czterech Narodów. Dzisiaj po emocjonujących spotkaniach pierwsze zwycięstwa odnotowały reprezentacje Czech oraz Polski. Z turnieju wycofał się zespół Serbii, zastąpiony przez SMS Spała.

Pierwszy mecz w piątek rozegrany został między reprezentacją Czech a drużyną ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, która na turnieju zastępowała serbską kadrę. Podopiecznym Wiesława Czai została postawiona wysoko poprzeczka, ponieważ musieli oni pokazać poziom na miarę reprezentacji. Mimo iż spodziewano się zaciętego spotkania, to Czesi już od pierwszych akcji dominowali na parkiecie. Nasi sąsiedzi z południa wykazywali się większą dokładnością w każdym elemencie, natomiast polskim kadetom zabrakło trochę koncentracji, przez co popełniali sporo błędów. Czesi pewnie zakończyli spotkanie wynikiem 3:0.

SMS Spała – Czechy 0:3
(20:25, 22:25, 19:25)

Składy zespołów:
SMS Spała: Borończyk (6), Wacek (2), Gual, Korpal (2), Zwiech, Dawid (3),  Lewandowski (libero) oraz Maziarz (2), Drewniak, Zimoń, Pilecki i Siemiątkowski (10)
Czechy: Don Luan, Hadrava, Galobov (8), Patelka, Prazak, Rychecky (10), Blaha (libero) oraz Smidl, Tibitanzl (9), Hora (3), Hrdy (1) i Dzaworonok (2)W drugim spotkaniu tego dnia na parkiecie zaprezentowały się reprezentacje Polski i Rosji. W zeszłym roku na tym samym turnieju to właśnie Rosjanie odnieśli sukces i wrócili do swojego kraju ze złotem, natomiast polscy kadeci musieli zadowolić się drugą lokatą. Mecz ten był zatem świetną okazją do rewanżu. W pierwszej partii mimo zaciętej walki Rosjanie wykorzystywali wszystkie potknięcia przeciwnika, do których dołożyli silną zagrywkę i pewnie zwyciężyli do 21. W drugiej odsłonie polscy kadeci zrehabilitowali się i nie dawali już tak łatwo odbierać sobie punktów. Skuteczność w bloku w ostatnich akcjach, która zawdzięczana była głównie Piotrowi Badurze, pozwoliła im wygrać tę partię. Trzeci set był najbardziej emocjonujący. Jednak mimo zaciętej walki Polacy pokazali swoją wyższość i zwyciężyli na przewagi 29:27. Na szczególne słowa pochwały za zagrywkę w tym secie zasługuje kapitan drużyny – Bartosz Bućko. Czwarty set to konsekwentna gra polskich siatkarzy, którzy ograniczyli liczbę błędów własnych, co przełożyło się na końcowy wynik seta 25:23, a tym samym całego spotkania 3:1.

Polska – Rosja 3:1
(21:25, 25:23, 29:27, 25:23)

Składy zespołów:
Polska: Badura (6), Kania, Śliwka (15), Gryc (8), Szymura (19), Bućko (17), Zabłocki (libero) oraz Bieńkowski, Szalpuk (3), Matula, Fornal i Pietrzak
Rosja: Andriejew, Pankow (8), Własow (18), Trojnin (4), Poletajew (20), Jakowlew (5), Wiszewieckij (libero) oraz Alekno, Żos, Daniłow (2), Sokołobanow (5), Nowgordow i Czepura (8)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved