Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Skorupa: Mamy wygrywać wszystko

Katarzyna Skorupa: Mamy wygrywać wszystko

fot. archiwum

- Z roku na rok w azerskich klubach występują coraz lepsze zawodniczki z całego świata, bo w lidze nie ma limitu zatrudniania siatkarek zagranicznych - przyznaje rozgrywająca Rabity Baku, Katarzyna Skorupa. Wraz z koleżankami w tym tygodniu pokonała Trefl Sopot.

We wtorek w rozgrywkach Ligi Mistrzów Rabita Baku z Katarzyną Skorupą odniosła pewne zwycięstwo w Sopocie, pokonując 3:0 mistrza Polski. – Potraktowałam to spotkanie jak każde inne. Cieszę się jednak, że mogłam dzięki niemu być w Polsce choćby przez 2-3 dni po 3-miesięcznej przerwie – mówiła po spotkaniu Katarzyna Skorupa. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego rozgrywająca Rabity opowiada o życiu w Azerbejdżanie i tamtejszej lidze. – Grają w niej wyłącznie drużyny z Baku. Ale za to jakie silne! Wszystkie z powodzeniem walczą albo mogłyby walczyć w europejskich pucharach. Z roku na rok w azerskich klubach występują coraz lepsze zawodniczki z całego świata, bo w lidze nie ma limitu zatrudniania siatkarek zagranicznych. W rozgrywkach rywalizuje sześć zespołów. Wszystkie spotkania danej kolejki rozgrywane są tego samego dnia w jednej hali. Każdy zespół trenuje w swojej – mówi Skorupa.

Rabita Baku ma w tym sezonie ambitne cele. – Bez względu na to czy są to rozgrywki ligowe, czy Liga Mistrzyń, mamy wszystko wygrywać! Takie jest założenie klubu, ale my też mamy duże aspiracje. Srebrny medal klubowych mistrzostw świata nie został potraktowany w Baku jak sukces. Nic dziwnego, bo miał być złoty – przyznaje polska rozgrywająca. – Tak ambitna strategia mi odpowiada, ale nie chcę mówić o celach na ten sezon. Są sportowcy, którzy inaczej do tego podchodzą, ale ja zdecydowanie wolę metodę małych kroczków. W każdym spotkaniu chcę grać jak najlepiej i staram się nie myśleć o tym, co będzie za kilka tygodni czy tym bardziej na koniec sezonu.

Cały wywiad Kamila Drąga i Jacka Główczyńskiego
w czwartkowym Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved