Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwyciestwo Pekpolu po zaciętym meczu

I liga M: Zwyciestwo Pekpolu po zaciętym meczu

Energa Pekpol Ostrołęka pokonała AZS UAM Poznań 3:2 w meczu 7. kolejki I ligi - Ten mecz nie ułożył się tak jak byśmy chcieli - powiedział po spotkaniu prezes ostrołęckiego klubu Stanisław Nowaczyk. Pierwszego seta siatkarze Energi Pekpolu wygrali 25:20.

Duży wkład w wygraną miał Jan Król, który dobrze wszedł mecz i trzema znakomitymi zagrywkami zakończył pierwszą partię. Niestety dwie następne odsłony należały do AZS-u. Gospodarze byli niezwykle waleczni i za wszelką cenę chcieli wyrwać punkty wyżej notowanemu rywalowi. – Należy chylić czoła przed AZS-em Poznań i szanować przeciwnika, który walczył w tym meczu jak o życie – skomentował prezes. W czwartym secie gospodarze prowadzili 22:20. Trener Andrzej Dudziec zdołał jednak wykrzesać wiarę w swoich zawodnikach i set został wyrwany gospodarzom na przewagi w stosunku 28:26. W tie-breaku dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy objęli prowadzenie 5:1. Później gospodarze wyrównali. – Gospodarze chcieli zainkasować 3 punkty po dwóch udanych setach. Nie udało im się to, więc walczyli o dwa – powiedział prezes Nowaczyk. – Dobrze jednak rozegraliśmy końcówki, pokazując większe doświadczenie, dlatego wygraliśmy – stwierdził szef klubu. Piąty set zakończył się wynikiem 17:15 dla przyjezdnych po pojedynczym bloku Macieja Krzywieckiego na Damianie Schulzu.

– Chcieliśmy w tym meczu zdobyć trzy punkty, mamy dwa i też trzeba być zadowolonym, patrząc na przebieg meczu. Pochwalę Macieja Krzywieckiego za fantastyczną wolę walki, pokazał w tym meczu jak należy walczyć i zwyciężać. Dobre wejście za Janka miał też Czarek Stanisławajtys. Gramy dalej, za tydzień Jaworzno, tam musimy powalczyć o kolejne punkty – zakończył Stanisław Nowaczyk.

AZS UAM Poznań – Energa Pekpol Oostrołęka 2:3
(20:25, 25:19, 25:20, 26:28, 15:17)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Król, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Nowosielski, Naliwajko i Stanisławajtys