Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Śląski Janosik lepszy od krakowskich Elitesek AZS UEK

I liga K: Śląski Janosik lepszy od krakowskich Elitesek AZS UEK

Silesianki w ostatnim meczu sprawiły bardzo miły prezent swojemu szkoleniowcowi, który w piątek obchodził urodziny. W Mysłowicach podopieczne Sebastiana Michalaka pokonały w trzech setach krakowski zespół Eliteski AZS UEK.

Mysłowicko-chorzowski team w rozgrywkach I ligi kobiet staje się siatkarskim Janosikiem. W tym sezonie podopieczne Sebastiana Michalaka mają w zwyczaju dzielić się lub oddawać punkty zespołom ze środka tabeli, by następnie zabierać je ekipom z jej czuba. – Lepszego prezentu urodzinowego od moich siatkarek nie mogłem sobie wymarzyć – mówił po meczu szczęśliwy trener Silesii Volley. – Tym zwycięstwem sprawiły mi ogromną niespodziankę – dodał Sebastian Michalak.

Pojedynek w Mysłowicach sensacyjnie zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Niespodzianka była tym większa, że wygrana przyszła silesiankom już po trzech partiach. – Tylko z pozoru było to łatwe. Szczególnie dwa pierwsze sety w pełni nie oddawały wyniku meczu – tłumaczył Michalak. Premierowa odsłona meczu nie była miłym dla oka widowiskiem. Jeden z zespołów uciekał na 2-3 punkty, by po chwili oddać prowadzenie. Losy partii rozstrzygnęły się przy stanie 21:20 dla krakowianek. Wówczas miejscowe podjęły szturm na rywalki, wygrywając 25:22.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się tylko do siedemnastego punktu. Wówczas w polu serwisowym stanęła Ksymena Wysocka, która sześć razy z rzędu wprowadzała piłkę do gry. Do końca partii wynik nie uległ zmianie. Zaskoczone akademiczki z Krakowa nie były w stanie odrobić strat, przegrywając 19:25. – Dziewczyny dobrze spisały się taktycznie. Po drugiej stronie siatki skutecznie udało się nam wyeliminować Agatę Skibę, a następnie Katarzynę Urban. To powodowało, że goście zaczęli popełniać sporo błędów – tłumaczył Michalak.

Trzeci i ostatni set punkt za punt toczył się do stanu 5:5. – Od tego momentu zaczęliśmy uciekać drużynie z Krakowa. W pewnym momencie było już 20:13 – mówił trener Silesii Volley, którego zespół wygrał 25:15. – Po sukcesie w Policach (Silesia Volley pokonała Chemika 2:3 – przyp. red) dziewczyny same zaczęły się nakręcać. Po tym meczu stały się „żądne krwi”, przez co widać, ze na boisko wychodzi drużyna, może o mniejszych umiejętnościach, ale za to z ogromnym sercem do gry – zakończył Sebastian Michalak.

Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów – Eliteski AZS UEK Kraków 3:0
(25:22, 25:19, 25:15)