Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Gospodarze mistrzostw Europy 2015 już znani

Gospodarze mistrzostw Europy 2015 już znani

fot. archiwum

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Polsce i Danii oraz w Niemczech i Szwajcarii. Już dziś jednak prezydent CEV, Andre Meyer, ogłosił gospodarzy kolejnego czempionatu, a będą to Bułgaria i Włochy oraz Holandia i Belgia.

Mistrzostwa Europy kobiet w 2015 roku zostaną zorganizowane w Holandii i Belgii, a miastami gospodarzami będą: Rotterdam (tam też odbędą się finały), Apeldoorn, Almere i Antwerpia. Europejska Federacja Piłki Siatkowej zdecydowała się przyznać obu krajom organizację mistrzostw Starego Kontynentu, bowiem te zobowiązały się stworzyć jak najlepsze warunki ku temu, by turniej przerodził się w prawdziwe siatkarskie święto. Celem nadrzędnym zaś jest propagowanie siatkówki wśród młodzieży w obu tych państwach. Przypomnijmy, iż w Belgii były organizowane prekwalifikacje do mistrzostw w 2007 roku, natomiast jeśli chodzi o Holandię, to w 1995 roku europejski czempionat odbywał się tam po raz ostatni.

Organizację mistrzostw Europy mężczyzn w 2015 roku natomiast przyznano Bułgarom oraz Włochom, którzy w walce o goszczenie najlepszych męskich reprezentacji kontynentu wypadli lepiej od rywalizujących z nimi Finów i Estończyków. Turniej zostanie rozegrany w pięciu miastach: w Warnie, Płowdiw, Sofii oraz w Messynie i Katanii. Finały natomiast odbędą się w Amreec Arena w stolicy Bułgarii, która w tym roku gościła finały Ligi Światowej.

Dziś Andre Meyer ogłosił także gospodarzy mistrzostw Europy juniorek w 2014 r., a będą nimi Estonia i Finlandia (mecze odbędą się w Tartu i Tampere), oraz mistrzostw Europy juniorów – będą to Czechy i Słowacja (spotkania będą rozgrywane w Brnie i Nitrze). Organizacja turnieju kadetów w 2015 roku zaś została powierzona Turkom, którzy postanowili, iż siatkarze grać będą w Ankarze. Mistrzostwa Europy kadetek zaś zostaną rozegrane w Bułgarii, a miastami-gospodarzami będą Warna i Płowdiw.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved