Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wojciech Włodarczyk bryluje w MEVZA

Wojciech Włodarczyk bryluje w MEVZA

fot. archiwum

Choć ekipa AICH/DOB średnio radzi sobie w lidze środkowoeuropejskiej MEVZA, to jednak Wojciech Włodarczyk jest najlepszym graczem w rozgrywkach. Niewiele gorzej radzi sobie broniący barw słowackiego Humenne Mikołaj Sarnecki.

Po sześciu rozegranych pojedynkach w lidze MEVZA Wojciech Włodarczyk ma na swoim koncie 130 punktów i z takim wynikiem przewodzi w klasyfikacji najlepiej punktujących. Drugi zawodnik Hypo Tirolu ma o dwa oczka mniej, a w dodatku rozegrał o dwa mecze więcej. Na trzeciej lokacie plasuje się drugi Polak, Mikołaj Sarnecki z Chemes Humenne, który w siedmiu spotkaniach zdobył 112 punktów. Z tej trójki zarówno zespół ze Słowacji, jak i z Innsbrucka plasują się przed drużyną Włodarczyka, która zajmuje piąte miejsce (drugi jest Innsbruck, czwarte Humenne). – Staram się raczej bardzo nie zadręczać naszymi ostatnimi wynikam i z każdego meczu wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Mimo tego mam nadzieję, że w następnych meczach zaczniemy znowu zbierać punkty, bo naszym celem w tym sezonie jest na pewno udział w Final Four ligi MEVZA – mówi Wojciech Włodarczyk.

Polak plasuje się również w czołówce najskuteczniejszych atakujących. W tej klasyfikacji wyprzedza go jedynie Uros Kovacević ze słoweńskiego ACH Volley Ljubljana. Serb atakował dotychczas ze skutecznością 62,65%, natomiast Włodarczyk z 60,11%. Z tym że polski siatkarz otrzymał 188 piłek, z których skończył 113, natomiast Kovacević na 83 ataki skończył 52. – To, że jestem obciążany tak w ataku, jest dla mnie sporym wyzwaniem i myślę, że póki co wywiązuję się z tego całkiem nieźle i wytrzymuję to obciążenie – przyznaje Włodarczyk. Natomiast piątą lokatę z 52,72% skutecznością w ataku zajmuje w tym zestawieniu Mikołaj Sarnecki. Polak na 184 ataki punktował 97 razy.

Może poza zespołem ACH Volley Bled, który jest póki co poza zasięgiem pozostałych drużyn, poziom ligi jest bardzo wyrównany i rzadko można być pewnym zwycięstwa jednej czy drugiej drużyny. Jeśli miałbym porównywać z polską ligą, to myślę, że jest ona nieco mocniejsza niż zaplecze PlusLigi, a zespoły z czołówki mogłyby spokojnie walczyć z drużynami z dolnej części tabeli PlusLigi – ocenia Wojciech Włodarczyk, który również w zestawieniu przyjmujących plasuje się w czołówce. Z 37,88% perfekcyjnego przyjęcia zajmuje trzecią lokatę, natomiast z dziewięcioma asami serwisowymi jest szósty wśród najlepiej zagrywających. W tej klasyfikacji Sarnecki jest dziewiąty.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved