Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W Challenge Cup rozgrywki toczą się swoim torem

W Challenge Cup rozgrywki toczą się swoim torem

Bez większych niespodzianek zakończyły się mecze drugiej rundy Challenge Cup kobiet. Spotkania były dość jednostronne, a tylko jedno zakończyło się w tie-breaku. Za tydzień mecze rewanżowe, po których poznamy uczestników 1/16 finału.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny z Ankary i Innsbrucka. Gospodynie bez większych problemów uporały się z austriacką drużyną, nie pozwalając ekipie Tirolu przekroczyć granicy 20 punktów. Turczynki dominowały w każdym elemencie gry, a ich awans do kolejnej rundy wydaje się formalnością. Najciekawsze widowisko mieli okazję zobaczyć kibice w Budapeszcie. Po niezwykle zaciętym meczu Stod Volley Steinkjer z kilkoma Polkami w składzie ostatecznie pokonał Węgierki, stwarzając sobie dogodną sytuacją przed meczami rewanżowymi. Niemiecki USC Munster poradził sobie z izraelską drużyną Kfar-Saba, która napsuła sporo krwi ekipie niemieckiej w drugim secie spotkania. Ostatecznie to jednak Niemki zeszły z parkietu nie tracąc nawet seta. Nie powiodło się natomiast drużynie z Cypru, która na własnym parkiecie uległa Bratysławie w stosunku 0:3.

W spotkaniach kończących II rundę również zobaczyliśmy jednostronne pojedynki. Najpierw słoweński Kamnik bez straty seta pokonał szwajcarską drużynę Franches-Montagnes, a godzinę później w takim samym stosunku rumuński zespół Targu Mures nie dał najmniejszych szans ekipie Peelpush Meijel. Co ciekawe, status gospodarza meczów nie był w tej rundzie sprzymierzeńcem drużyn. Sprawdziło się to także w spotkaniu Lindesberg Volley z Gent Dames, szwedzka drużyna nie miała nic do powiedzenia w starciu z Belgijkami, a wszystkie trzy sety zakończyły się zwycięstwem Dames do 15. Nieco lepiej spisała się drużyna Luka Bar, ale jako zespół gospodarzy ugrała zaledwie jednego seta w meczu z cypryjskim Apollon Limassol. Druga z niemieckich ekip startujących w Pucharze Challenge również odniosła zwycięstwo. Aurubis Hamburg dość gładko poradził sobie ze słoweńskim Sempeter, wygrywając 3:0. Mecz od początku do końca kontrolowały zawodniczki z Hamburga, które w żadnym z trzech setów nie czuły się zagrożone.

W innych spotkaniach CSM Bukareszt wygrał z VC Oudegem, tracąc jednego seta. Spotkanie to jednak nie było spacerkiem dla ekipy z Rumunii, która musiała sporo się napracować, aby pokonać drużynę belgijską. Druga ekipa cypryjska, AEL Limassol, pomściła swoje koleżanki, pokonując u siebie Slavię Bratysława 3:1. Coraz bliżej kolejnej rundy są również zawodniczki Olympiakosu Pierus, które na wyjeździe nie straciły seta z GRC Godollo. Dominacja gości w każdym secie nie podlegała dyskusji, a sety wygrane do 13 i 14 podkreśliły różnicę klas pomiędzy drużynami. Na zakończenie kolejki serbski Kolubara Lazarevc pokonał austriacki Holding Graz i znacząco przybliżył się do awansu do 1/16 Challenge Cup 2012/2013.