Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Selekcjoner kadry wizytował w PTPS-ie Piła

Selekcjoner kadry wizytował w PTPS-ie Piła

fot. archiwum

Od pewnego czasu trwa tournée po Polsce trenera żeńskiej kadry narodowej Alojzego Świderka. Jak się okazuje, selekcjoner reprezentacji przygląda się nie tylko kandydatkom do gry w kadrze, ale i pracy trenerów ORLEN Ligi.

Pomimo że sezon ligowy w pełni, trener reprezentacji Polski na brak zajęć narzekać nie może. Od kilkunastu dni nieustannie jest w rozjazdach, przyglądając się poczynaniom siatkarek w rozgrywkach ORLEN Ligi. W minionym tygodniu obserwował Turniej Nadziei Olimpijskich, wizytował też na meczach ekstraklasy w Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej i Legionowie. Ostatnie dwa dni spędził w Pile, uczestnicząc w treningach seniorek. Uwadze Świderka nie umknęły kadetki i juniorki PTPS-u, trenujące pod okiem wychowawcy wielu pokoleń siatkarskiej młodzieży, Andrzeja Zapaśnika.

PTPS w tym sezonie to mieszanka młodości i doświadczenia, a trener kadry już przed rokiem udowodnił, że nie obawia się stawiać właśnie na młodość. Nie jest więc tajemnicą, że Alojzy Świderek przygląda się podopiecznym Mirosława Zawieracza pod kątem powołań do szerokiej kadry. Przypomnijmy, że przed rokiem w kręgu zainteresowania selekcjonera znalazła się środkowa zespołu, Monika Martałek. Świderek bacznie obserwował także pracę trenera Zawieracza, którego zespół niemal na półmetku rundy zasadniczej zajmuje wysokie, czwarte miejsce w lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved