Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Nie jest to nasz najlepszy okres

Rafał Buszek: Nie jest to nasz najlepszy okres

fot. archiwum

Mistrzowie Polski przeżywają ostatnio trudne chwile. Ostatnie trzy mecze podopieczni Andrzeja Kowala zakończyli porażkami. Swoją szansę na przełamanie się i poprawienie sobie nastrojów będą mieli już w sobotę w meczu z Effectorem Kielce.

Spotkanie z Effectorem będzie szczególne dla Rafała Buszka, który spędził w tym klubie ostatni sezon, był wypożyczony z Asseco Resovii. – Drużyna jest na pewno inna, ale na pewno dodatkowe emocje będą. Wiadomo, to mój poprzedni klub, spędziłem tam jeden sezon. Dla nas to bardzo ważny mecz, musimy się skupić na własnej grze, zagrać bardzo dobre spotkanie – mówi Rafał Buszek, który mile wspomina sezon spędzony w Kielcach. – Cieszę się, że mogłem występować w Kielcach. Jak dla mnie był to bardzo udany sezon.

Oba zespoły, które zagrają w sobotę, mają tyle samo punktów (po dziewięć) i są sąsiadami w tabeli. O ile w przypadku Effectora można powiedzieć, że zespół zajmuje nawet wyższą lokatę, niż się spodziewano (jest piąty), o tyle Resovia jest zaskoczeniem in minus.  – Na pewno my gramy słabo i nikt się nie spodziewał, że będziemy mieli tyle punktów, ile mamy na dzień dzisiejszy. Na pewno dużo mamy do poprawy, pogubiliśmy dużo punktów i teraz musimy je odrabiać – mówi przyjmujący mistrzów Polski. – Oni z kolei mają komfort, że nie mają jakiegoś wysokiego celu postawionego. Grają chyba na takim luzie psychicznym i zdobywają ważne punkty. Wygrali choćby w Gdańsku za trzy punkty – dodaje Buszek. Spotkanie przeciwko podopiecznym Dariusza Daszkiewicza będzie na pewno okazją do przełamania się po dwóch ligowych porażkach, z Delectą Bydgoszcz i AZS Częstochowa, oraz w Lidze Mistrzów z Cuneo. – Na pewno nie jest to nasz najlepszy okres, ale musimy patrzeć pozytywnie w przyszłość i skupić się na najbliższym spotkaniu. Chcemy wygrać, musimy wygrać i zrobimy wszystko, by tak się stało. Na pewno te trzy spotkania siedzą nam już w głowie i każdy w sobotę da z siebie wszystko, by to przełamać – mówi Buszek, który liczy, że dostanie szansę pokazania się na boisku.

*wywiad Marcina Lewa czytaj także w sport.plźródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved