Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: O ważne ligowe punkty na przełamanie złej passy

PlusLiga: O ważne ligowe punkty na przełamanie złej passy

fot. archiwum

Istnieją mecze o tytuły oraz te, w których liczy się każdy punkt. Do tego drugiego typu spotkań można zaliczyć sobotnie spotkanie AZS-u Częstochowa i Skry Bełchatów - dwóch zespołów spisujących się znacznie poniżej przedsezonowych oczekiwań.

Akademicy z pewnością nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanych: jedno zwycięstwo, pięć porażek – z takim bilansem podchodzą do siódmej kolejki PlusLigi. Iskrą nadziei dla zespołu Marka Kardosa może być ostatnie spotkanie z Resovią Rzeszów, w którym przy wyniku 2:0 dla gospodarzy, zawodnicy potrafili podnieść się z siatkarskich kolan i wygrać w stosunku 3:2. Niebagatelny wpływ na wynik spotkania miała na pewno bardzo dobra postawa Grzegorza Boćka, który wziął na siebie ciężar gry i wraz z Miłoszem Hebdą poprowadził AZS do pierwszego w sezonie zwycięstwa. Kwestią do rozważenia pozostaje, czy ten mecz to jedynie przebłysk dobrej dyspozycji częstochowian, czy też początek odnowy obrazu gry całego zespołu.

O kłopotach Skry Bełchatów było głośno już przed sezonem. Popularne Skrzaty rozpoczęły w kratkę trwającą obecnie edycję PlusLigi, od zwycięstw z zespołami z Gdańska i Olsztyna oraz porażek z drużynami wymienianymi w gronie faworytów do mistrzostwa kraju. Nawet zwyżkująca forma Aleksandra Atanasijevica i Mariusza Wlazłego nie potrafiła ustabilizować gry bełchatowian, co dało im dopiero czwarte miejsce i 11 punktów w ligowej tabeli. Paradoksalnie, zespół w ostatnim czasie dobrze radzi sobie w Lidze Mistrzów. W ostatnim spotkaniu pokonał Dynamo Moskwa – ekipę, w której gra największa transferowa strata siedmiokrotnych mistrzów Polski – Bartosz Kurek. Warto zastanowić się, czy dyspozycja Skry będzie dostatecznie wysoka, by pokonać własne słabości, czy też to już koniec dominacji tej drużyny na polskich parkietach.

Czy ostatni mecz z Resovią to zapowiedź nowej jakości gry sześciokrotnych mistrzów Polski, czy też może przyszedł czas na powrót dominującej Skry, która powoli budzi swoją formę w obecnym sezonie? Nie ulega wątpliwości, że przed nami pojedynek o wielką stawkę, bo jeśli obie drużyny chcą myśleć o dobrym miejscu w tabeli, muszą już w tej chwili zabrać się za nadrabianie straconych wcześniej punktów. Której z ekip się to uda – o tym przekonamy się już jutro. Początek meczu o godzinie 17.00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved