Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Mniej trenowania, ale dużo frajdy z gry

Karol Kłos: Mniej trenowania, ale dużo frajdy z gry

fot. archiwum

Pojedynkiem z Dynamem zawodnicy Skry rozpoczęli maraton. Po fantastycznym zwycięstwie wrócili do ligowej rzeczywistości i rozegrali zaległe spotkanie z Olsztynem. - Podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani - powiedział Paweł Woicki.

Ze względu na dolegliwości Daniela Plińskiego trener Nawrocki nie miał zbyt dużych możliwości manewru na środku siatki. Zarówno Kooistra, jak i Kłos musieli rozegrać dwa pełne spotkania. O tym, że nie jest łatwo, opowiadał Karol Kłos. – Na pewno ciężko się było skoncentrować, przede wszystkim dlatego, że gramy dzień po dniu i na pewno wszyscy są zmęczeni. Trener ma ten komfort, że ma jeszcze kilku zawodników, którzy mogą też zagrać. Dzisiaj to się udało. Wygraliśmy 3:1, bardzo się cieszymy, trzy punkty są dla nas. Teraz nastawiamy się na Częstochowę z która gramy po jednym dniu przerwy. Jutro mamy jeden trening i jedziemy do Częstochowy – mówił po pojedynku z akademikami z Olsztyna środkowy PGE Skry.

W trzecim secie bełchatowianie musieli uznać wyższość akademików z Olsztyna. – Był to chwilowy moment dekoncentracji. Jak człowiek się rozgrzeje, to nie czuje tego zmęczenia i wyjdzie to pewnie dopiero za kilka godzin. Na pewno popełniliśmy za dużo błędów i to był klucz do tego, że to Olsztyn mógł się cieszyć z wygranego trzeciego seta – podsumował Kłos.Trzeci set to na pewno bardzo dobra gra AZS-u. Ważne, że od początku czwartego już kontrolowaliśmy grę i mogliśmy bez jakichś większych nerwów wygrać to spotkanie – wtórował mu rozgrywający, Paweł Woicki.

Zawodnicy Skry nie martwią się tym, że nie mają czasu na odpoczynek i trening. – W zasadzie od początku sezonu nie mamy czasu spokojnie potrenować. Ważne, żeby tylko wszyscy byli zdrowi i będzie dobrze. Myślę, że utrzymamy wysoką dyspozycję – mówił rozgrywający. O radości, jaką czerpie z dużej ilości spotkań, opowiadał za to Karol Kłos. – Trzeba na to patrzeć z drugiej strony i trzeba się cieszyć tym graniem, tak jak cieszyliśmy się wczoraj, tak jak się cieszyliśmy dzisiaj. Tego mocnego trenowania jest trochę mniej, ale jest dużo więcej frajdy i jest dużo więcej grania – przyznał.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved