Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks pozostanie na stanowisku

Dariusz Luks pozostanie na stanowisku

fot. archiwum

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk wygrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie, z AZS Częstochowa. Pojawiły się nawet głosy o zmianie trenera. Już w piątek wieczorem gdańszczanie zmierzą się z rewelacją rozgrywek, AZS Politechniką Warszawską.

Słabe wyniki zespołu z Gdańska, o którym przed sezonem mówiło się, że jest w stanie powalczyć o wysoką lokatę, sprawiły, że pojawiły się nawet głosy o zmianie trenera. Do żadnych rozmów na razie jednak nie doszło. – Szkoleniowiec pracuje normalnie, w czwartek o godzinie 10 pojechał z drużyną na mecz do Warszawy. Analizę zarówno pracy trenera, jak i występów drużyny odkładamy na później. Teraz przed nami dwie bardzo ważne potyczki i na nich się koncentrujemy. Zależy nam, aby zdobyć w nich jak najwięcej punktów. W sporcie, poza wynikiem, ma również znaczenie postawa zespołu. Dlatego oczekujemy, że zawodnicy nie tylko podejmą walkę w stolicy, ale i pokażą charakter. Jego bowiem zabrakło w meczu z Kielcami i dlatego to spotkanie kompletnie nam nie wyszło – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Adam Okuniewski, wiceprezes klubu.

Gdańszczanie są jak na razie największym, obok Asseco Resovii Rzeszów, rozczarowaniem ligi. Mając w składzie takich zawodników jak Wojciech Żaliński, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Grzegorz Łomacz, Paweł Mikołajczak czy Wojciech Kaźmierczak, zespół spisuje się poniżej oczekiwań. O ile porażki ze Skrą, Jastrzębskim Węglem czy ZAKSĄ nie są niczym zaskakującym, to porażka z Effectorem Kielce na pewno dużo dała do myślenia. Niepokój może budzić zwłaszcza gra gdańskiego zespołu, która nie wygląda najlepiej. – Z czego to wynika? Nie wiem. Gdybym wiedział, na pewno nasza gra wyglądałaby zupełnie inaczej. Wszyscy się zastanawiamy, z czego to wynika. Staramy się poprawić wszystkie elementy, pracować nad różnymi rzeczami. Każdy z nas zostawia dużo serca na treningu i na boisku. Nie przekłada się to na razie na nasze rezultaty – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Bartosz Gawryszewski. Teraz przed zawodnikami LOTOSU Trefla Gdańsk dwa poważne sprawdziany z zespołami z Warszawy i Olsztyna. Czy po tych meczach ich skromny dorobek punktowy powiększy się i trener Luks dalej pozostanie bezpieczny na stanowisku? Przekonamy się już niebawem.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved