Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czesław Tobolski nic nie wie na temat zwolnienia z klubu

Czesław Tobolski nic nie wie na temat zwolnienia z klubu

fot. archiwum

Ciężki tydzień ma za sobą drużyna siatkarek AZS-u Białystok. Do słabych wyników sportowych doszła sprawa cofnięcia finansowania klubu przez miasto, a pokłosiem tej decyzji jest brak miejsca do treningu. W poniedziałek drużyna zagra z Budowlanymi Łódź.

Gdy po szóstej porażce w ORLEN Lidze (2:3 z Pałacem Bydgoszcz) w AZS-ie przymierzano się do zmiany trenera, na klub spadły inne kłopoty. Prezydent Białegostoku poinformował, że wypowiedział umowę dotyczącą promocji miasta podczas imprez sportowych. To oznacza, że i tak zadłużony AZS nie dostanie pieniędzy z kasy miasta. Co więcej, prokuratura wszczęła postępowanie, by sprawdzić, czy klub podał nieprawdziwe informacje w przetargu. Zarząd AZS-u twierdzi, że żadnych nieprawidłowości nie było i wysłał do prezydenta wyjaśnienie. W tej sprawie najważniejsze będą postanowienia prokuratury, na które trzeba jeszcze poczekać.

Natomiast sprawa trenera zeszła na dalszy plan i Czesław Tobolski w dwóch najbliższych meczach poprowadzi drużynę. – Zobaczymy, jakie będą wyniki. Jeżeli będzie źle, to będziemy dalej się zastanawiać nad trenerem – stwierdza Lech Rutkowski, prezes AZS-u.

Z kolei Tobolski twierdzi, że nic o swoim ewentualnym zwolnieniu nie wie. – Z zarządu nikt ze mną nie rozmawiał, a o wszystkim dowiaduję się jedynie z mediów – mówi trener. – Także staram się wykonywać swoją pracę dalej. Jedynie chciałbym sprostować moją wypowiedź po porażce z Pałacem. Mówiąc, że to wszystko, na co stać ten zespół, miałem na myśli obecną sytuację, czyli z kontuzjowaną Natalią Kurnikowską i Anną Łozowską.Spokojnie popracować z drużyną raczej Tobolskiemu dane nie będzie. W środę zespół nie został wpuszczony na trening do SP 50 przy ul. Pułaskiego, gdzie rozgrywa mecze, i w efekcie siatkarki w ogóle nie trenowały. To efekt wypowiedzenia umowy przez prezydenta miasta. – Staram się szukać nowego miejsca do treningu, a musi to być hala o odpowiednim podłożu – mówi Rutkowski.Liczę może na Zespół Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca, a może na Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych przy ul. Słonimskiego. Sprawa jest trudna, bo wszystkie szkoły podlegają prezydentowi.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved