Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: Rywalizacja będzie do samego końca

Paweł Zatorski: Rywalizacja będzie do samego końca

fot. archiwum

- Wykorzystaliśmy bardziej swoje atuty, a nie niedociągnięcia przeciwników. Cieszymy się, bo tutaj zawsze dobrze nam się gra na tej hali. Z pomocą kibiców w pełnej hali i ze swoją dobrą grą byliśmy dzisiaj lepsi od przeciwników - mówił Paweł Zatorski.

Jak to się stało, że to zwycięstwo przyszło tak łatwo?

Paweł Zatorski: – Dobra gra.W drugim secie wręcz zmietliście rywali zagrywką, nie radzili sobie w przyjęciu. Wykorzystaliście atuty swoich przeciwników. Czy w spotkaniu za tydzień też tak będzie? Czego się spodziewacie?

– Myślę, że wykorzystaliśmy bardziej swoje atuty, a nie niedociągnięcia przeciwników. Cieszymy się, bo tutaj zawsze dobrze nam się gra na tej hali. Z pomocą kibiców, w pełnej hali i ze swoją dobrą grą byliśmy dzisiaj lepsi od przeciwników.

Zwycięstwo stawia Skrę w bardzo dobrej sytuacji w swojej grupie. Jakie są teraz oczekiwania zawodników, trenera?

– Oczekiwania są takie same, żebyśmy wyszli z grupy przede wszystkim, bo w tym roku regulamin jest taki, że wychodzi jeden zespół z drugich miejsc i ta rywalizacja będzie się odbywała do końca.

Czy wiecie czego się spodziewać po teoretycznie najsłabszym, rumuńskim zespole?

– My już graliśmy z Rumunami, widzieliśmy ten mecz, wygraliśmy pierwsze spotkanie na ich terenie, także na pewno będzie kolejne trudne spotkanie, ale mam nadzieję, że z pozytywnym wynikiem dla nas.

Przed wami kolejne spotkania – w czwartek oraz w sobotę. Czy to znaczy, że zawodnicy rezerwowi będą mieli okazję do gry?

– Dziś już miał okazję pokazać się Karol Kłos i zrobił to świetnie. Zagrał naprawdę dobry mecz, cieszymy się, że mamy taki szeroki skład i myślę, że ta rotacja będzie się odbywała.

Wracając do meczu: trzeci set trochę chaotyczny, lekkie załamanie formy. Co się stało?

– Rosjanie pokazali swoją grę, my zagraliśmy odrobinę słabiej i od razu pokazał to wynik, co się przełożyło na końcówkę i wygraną Rosjan.

Nie miał pan wrażenia, że jednak Rosjanie nie pokazali dzisiaj tego, na co ich stać?

– Myślę, że trochę im na to nie pozwoliliśmy. Ich gra to jest świetna zagrywka i bardzo wysoki, szczelny blok. Dzisiaj Paweł Woicki robił swoją robotę na bardzo wysokim poziomie. Rosjanie mieli problem, żeby „złapać” nas na bloku i dlatego nam się udało.

Uważa pan, że brak Bartka Kurka był bardzo widoczny w dzisiejszym meczu?

– Bartek jest zawodnikiem, który potrafi przeważyć losy meczu na korzyść zespołu moskiewskiego w pojedynkę. Po jego powrocie na pewno będą dużo mocniejsi.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved