Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Krugłow: Wszystko rozegra się w Moskwie

Paweł Krugłow: Wszystko rozegra się w Moskwie

fot. archiwum

Środowe zwycięstwo Skry nad Dynamem może mieć bardzo ważne znaczenie w kontekście awansu do fazy pucharowej. - Wszystko rozegra się w Moskwie - przyznał Paweł Krugłow. - Myślę, że mogę wytłumaczyć naszą postawę niepełnym składem - dodał.

Co w Rosji mówi się o Skrze? Mieliście dużo materiałów przed meczem o swoim rywalu? Wyglądaliście, szczególnie w drugim secie, na zaskoczonych ich grą.

Paweł Krugłow:Skra jest bardzo, bardzo silną drużyną, która bardzo dobrze prezentuje się każdego roku. Przecież bardzo często widujemy ją w finałach różnych imprez, także Ligi Mistrzów. Myślę nawet, że to zespół silniejszy od nas, a na pewno widocznie silniejszy w tym meczu. Doceniam siłę serwisu naszych rywali. Nasza gra natomiast była po prostu zła, ale w następnych meczach pokażemy się z lepszej strony.

Dlaczego więc wasza gra wyglądała tak, a nie inaczej? Gdzie powinniśmy poszukiwać się przyczyn tej porażki?

– Myślę, że mogę wytłumaczyć naszą grę niepełnym składem. Mamy kontuzjowanych graczy, jak chociażby Bartek Kurek, więc niestety nie mogliśmy chociażby z tych przyczyn pokazać w pełni tego. co potrafimy. Oczywiście szkoda nam tej przegranej i punktów, ale musimy pamiętać, że to tylko jeden mecz i że musimy grać lepiej od następnego meczu.

Jakie będą konsekwencje porażki? Mówi się, że w tym roku z niektórych grup mogą wyjść tylko zespoły z pierwszych miejsc, więc to mecze Skra-Dynamo najprawdopodobniej zadecydują o ułożeniu się tabeli. Wasza drużyna dzisiaj trochę oddaliła się od gry w fazie pucharowej…

– Szczerze mówiąc, nie śledzę tego regulaminu tak szczegółowo. Musimy grać, a co nam ta gra przyniesie – czas pokaże. Wierzę jednak, że możemy wskoczyć na pierwsze miejsce. Wszystko rozegra się w Moskwie.Nie mogę nie zapytać o kibiców. To miłe czy deprymujące widzieć w hali tylu ludzi tak szczerze oddanych siatkówce i swojej drużynie? Robi to jeszcze na kimś wrażenie czy wszyscy się już przyzwyczaili?

– To strasznie miłe patrzeć na tych wszystkich zaangażowanych ludzi! Ja przynajmniej tak to odbieram. I naprawdę fajnie jest zagrać w takim miejscu. Ja osobiście gram przy takiej widowni pierwszy raz, ale mam nadzieję, że kiedyś będę mógł tu wrócić i zagrać przed tymi ludźmi znowu.

Czasami przed meczami pomiędzy polskimi i rosyjskimi drużynami przypomina się o pewnych niesnaskach, jakie niekiedy wychodzą w takich konfrontacjach. Ma to ciągle miejsce? Mieliście w związku z tym jakąś specjalną motywację przed tym spotkaniem?

– W sumie to ja nie słyszałem o jakiś konfliktach, kłótniach itd. między naszymi drużynami. Ja naprawdę lubię wasz zespół. Polubiłem tych ludzi, którzy dzisiaj co prawda nie kibicowali nam, ale byli tutaj obecni, i jak już mówiłem, chciałbym tu kiedyś wrócić.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved