Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nikola Grbić: Miałem okazję już w tym sezonie u was grać

Nikola Grbić: Miałem okazję już w tym sezonie u was grać

fot. archiwum

Drużyna Bre Banca Cuneo w trzech setach zwyciężyła Resovię. - Kiedy mamy takie podejście do spotkania i jesteśmy maksymalnie skoncentrowani, możemy zagrać w ten sposób w każdym meczu - mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki - Nikola Grbić.

Gratuluję wygranej. To był wasz trzeci mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Na razie jesteście niepokonani i nawet nie straciliście seta.

Nikola Grbić: – Dziękuję. Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że należy spodziewać się ciężkiego pojedynku. Zagraliśmy najlepiej jak potrafimy w tym momencie i zaprezentowaliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Oczywiście zrobiliśmy zarówno dobre, jak i złe rzeczy w tym spotkaniu. W drugim secie prowadziliśmy kilkoma punktami, jednak popełniliśmy parę błędów i pozwoliliśmy doprowadzić do wyrównanej końcówki. Z jednej strony nie powinno było się tak zdarzyć, ale z drugiej przegrywaliśmy 21:23 – potrafiliśmy się pozbierać i zwyciężyć. Uważam, że był to kluczowy moment, który zadecydował o naszym pewnym zwycięstwie.

Trzeba jednak przyznać, że szczególnie wasza zagrywka była wręcz perfekcyjna.– Hmmm… Można tak powiedzieć. Kiedy mamy takie podejście do spotkania i jesteśmy maksymalnie skoncentrowani, możemy zagrać w ten sposób w każdym meczu. Jeden element wiąże się potem z drugim. Gdy dobrze zagrywamy, to nasz blok i obrona działają wtedy poprawnie. Wszystko układa się bardzo dobrze, ponieważ poziom koncentracji jest wysoki. W tym meczu właśnie to zaprezentowaliśmy i jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwy.

Co jest dla was priorytetem w tym sezonie? Liga Mistrzów czy włoska Serie A?

– Nie możemy powiedzieć, że jedne z tych rozgrywek są ważniejsze. Zarówno Liga Mistrzów, jak i Serie A są ważne. Chcemy utrzymać dobrą passę, tak aby na koniec sezonu być zadowolonym z naszych występów na obu „frontach”.

Nie po raz pierwszy występujesz przed polską publicznością. Na pewno nie jesteś zaskoczony atmosferą i kibicami.

– Zawsze wspaniale jest tutaj występować. Hale są wypełnione po brzegi, kibice znakomicie wywiązują się ze swojej roli. Uwielbiam siatkówkę i miło jest widzieć, gdy cały naród jest tak ściśle związany z tym sportem. Z pewnością jest to jeden z najważniejszych sportów w Polsce i bardzo mi się to podoba. Podczas mojej kariery, zarówno reprezentacyjnej, jak i klubowej, miałem okazję wiele razy występować w waszym kraju i za każdym razem z wielką przyjemnością tutaj wracam.

Chyba nikt w Polsce nie miałby nic przeciwko, gdybyś w najbliższej przyszłości zagrał w PlusLidze.

– Miałem okazję już w tym sezonie u was grać. Byłem bardzo blisko porozumienia ze Skrą Bełchatów, lecz ostatecznie wybrałem Cuneo.

Skoro nie Bełchatów, to może Rzeszów?

– (śmiech)… Kto wie, kto wie. Wszystko się może zdarzyć. Nigdy nie wiesz, co cię czeka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved