Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Naczk: Łatwo się nie poddamy

Monika Naczk: Łatwo się nie poddamy

fot. archiwum

Siatkarki PTPS-u sezon ligowy rozpoczęły od czterech zwycięstw i dwóch porażek, co na chwilę obecną zapewnia im wysoką, czwartą lokatę w klasyfikacji ogólnej. - Łatwo się nie poddamy i pokusimy się o niespodziankę - powiedziała Monika Naczk.

W pierwszych odsłonach ligi podopieczne trenera Zawieracza podejmowały drużyny z Wrocławia, Legionowa, Bydgoszczy, Białegostoku, Łodzi i Sopotu. Dopiero te dwie ostatnie kolejno w czwartej i szóstej kolejce zdołały zatrzymać rozpędzone pilanki. – Z pewnością cieszymy się z wygranych i dotychczas zdobytych punktów, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Ciągle pracujemy na treningach nad poprawą naszej gry – wyeliminowaniem prostych błędów, większą odpowiedzialność za podejmowane decyzje, a także nad koncentracją – powiedziała Monika Naczk.

Przed zawodniczkami z Wielkopolski trudne zadanie, bowiem w najbliższych czterech kolejkach będą walczyły z drużynami z Muszyny, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej i Wrocławia, które bez wątpienia są pretendentami do strefy medalowej w tegorocznych rozgrywkach. – W tych meczach zamierzamy walczyć o każdą piłkę, set, co w konsekwencji mogłoby nam przynieść zdobycze punktowe w tabeli. Łatwo się nie poddamy i pokusimy się o niespodziankę – obiecywała kapitan pilskiej drużyny.

W poprzedniej kolejce zawodniczki PTPS-u przegrały nad Bałtykiem z aktualnymi mistrzyniami Polski 1:3. – Długo wchodziłyśmy w mecz z Sopotem i zabrakło nam czasu na pogoń za rywalem. W czwartym secie, kiedy byłyśmy już blisko doprowadzenia do wyrównania spotkania, doświadczenie przeciwniczek wzięło górę. Nie zrealizowaliśmy do końca przedmeczowej taktyki ustalonej przez sztab trenerski, w której dobre przyjęcie i dobra zagrywka miały umożliwić nam szybką grę na siatce – przyznała Naczk. Porażka zapewne poszła w niepamięć, a w jej miejsce pojawiła się ciężka i żmudna praca, której owoce zobaczymy na boisku. Siatkarki prowadzone przez Mirosława Zawieracza wiedzą doskonale, jak trudny do pokonania zespół będą podejmować w najbliższą sobotę, mimo to nie spuszczają głów w dół, a do spotkania podejdą w pełni skupione i optymistycznie nastawione. – Muszyna jest bardzo wymagającym przeciwnikiem, więc w tym meczu musimy się wznieść na wyżyny naszych możliwości. Z pewnością dobrze znana pilskim kibicom Agnieszka Bednarek-Kasza, Ania Werblińska czy Sanja Popović będą decydować o losach najbliższego spotkania. Jeśli powstrzymamy siłę ich ataków, same grając z wiarą i determinacją, wynik pozostaje sprawą otwartą – przekonywała Monika Naczk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved