Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Lokomotiv oddał w Muszynie tylko seta

LM: Lokomotiv oddał w Muszynie tylko seta

Lokomotiv Baku nadal pozostaje liderem grupy F w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W 3. kolejce spotkań Azerki z Magdaleną Saad w składzie wywiozły z Muszyny komplet punktów, pokonując wicemistrzynie Polski, Bank BPS Fakro Muszyna, 3:1.

Początek meczu należał do przyjezdnych. Podopieczne Bogdana Serwińskiego miały problemy z przyjęciem zagrywki Coriny Ssuschke-Voigt, dzięki czemu punkty z kontrataku mogły zdobywać jej koleżanki (4:0). Kolejne sześć akcji na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie. Świetnie serwowała Kinga Kasprzak, błędy popełniały rywalki, a kilka udanych akcji zapisała na swoim koncie Agnieszka Bednarek-Kasza i to Muszynianka prowadziła dwoma oczkami (6:4). Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny miały już trzy punkty przewagi (8:5), jednak kolejną serię zaliczył Lokomotiv, który dzięki skuteczności Anety Hawliczkowej i pomyłkom w ataku miejscowych objął dwupunktowe prowadzenie (10:8). Do bardzo dobrze dysponowanej Hawliczkowej dołączyła Tatiana Artmenko i przewaga drużyny z Azerbejdżanu wzrosła do sześciu oczek (17:11). Wicemistrzynie Polski zdołały odrobić część strat. Ataki Anny Werblińskiej i Aleksandry Jagieło oraz blok Valentiny Sereny sprawiły, że Muszynianka traciła do przeciwniczek zaledwie dwa punkty (15:17). Przyjezdne odpowiedziały dwoma asami Artmenko i znów odskoczyły na pięć oczek (21:16). Do końca seta jego przebieg kontrolował Lokomotiv, wygrywając go ostatecznie pięcioma punktami (25:20).

Porażka w pierwszej partii nie załamała jednak podopiecznych Bogdana Serwińskiego, które świetnie rozpoczęły kolejnego seta, błyskawicznie wypracowując sobie czteropunktowe prowadzenie (6:2). Przewaga gospodyń szybko rosła. Błędy zupełnie zagubionych zawodniczek Lokomotivu, udane akcje Werblińskiej oraz bardzo dobre zagrywki Bednarek-Kaszy sprawiły, że kilka minut później Muszynianka prowadziła już dziesięcioma oczkami (13:3) i losy seta były już rozstrzygnięte. W drugiej części tej partii w ataku błyszczały Anna Werblińska oraz Sanja Popović, swoje dołożyły też Aleksandra Jagieło oraz Valentina Serena. Muszynianka w drugim secie zdeklasowała rywalki, wygrywając go różnicą aż czternastu punktów (25:11).

Początek trzeciej partii zapowiadał bardzo wyrównaną walkę (4:4). Świetna gra blokiem Ssuschke-Voigt, Monzoni oraz Samojłowej sprawiła, że podopieczne Guiseppe Cuccariniego odskoczyły od rywalek na trzy oczka (7:4). Po przerwie technicznej prowadzenie ekipy z Baku dwukrotnie wzrosło (12:6). Przy stanie (15:9) dwoma udanymi atakami popisała się Anna Werblińska, asa dołożyła Agnieszka Bednarek-Kasza i zespół z Muszyny zmniejszył straty do trzech punktów (12:15). Lokomotiv, głównie z powodu błędów gospodyń, błyskawicznie powrócił do prowadzenia sześcioma oczkami (19:13). W końcówce znów z dobrej strony pokazała się Aneta Hawliczkowa, dzięki atakom której przyjezdne pewnie wygrały trzeciego seta (25:17).

Czwarta partia od początku przebiegała pod dyktando rozpędzonego zespołu z Baku. Pewne ataki ze środka Michaeli Monzoni, a także błędy Sanji Popović oraz Kingi Kasprzak sprawiły, że na pierwszej przerwie technicznej Lokomotiv prowadził już sześcioma punktami (8:2). Co prawda po bloku Eleonory Dziękiewicz na Aleksandrze Samojłowej Muszynianka minimalnie zbliżyła się do rywalek (4:8), ale po chwili po stronie miejscowych pojawiły się kolejne proste błędy, przez które nagle zrobiło się 14:5 dla przyjezdnych. Cztery udane akcje z rzędu autorstwa Kasprzak, Rousseaux oraz Werblińskiej pozwoliły podopiecznym Bogdana Serwińskiego odrobić niemal połowę strat (10:15). W tym momencie znów znać o sobie dały bardzo dobrze dysponowane dzisiaj Corina Ssuschke-Voigt oraz Aneta Hawliczkowa, dzięki którym drużyna Guiseppe Cuccariniego powróciła do dziewięciopunktowego prowadzenia (20:11). Czwarty set zakończył się wysokim i zasłużonym zwycięstwem Lokomotivu (25:15), który wygrał całe spotkanie 3:1.

Bank BPS Fakro Muszyna – Lokomotiv Baku 1:3
(20:25, 25:11, 17:25, 15:25)

Bank BPS: Werblińska (15), Dziękiewicz (3), Bednarek-Kasza (12), Popović (12), Kasprzak (3), Serena (4), Maj (libero) oraz Kaczmar, Gajgal-Anioł, Rousseaux (2) i Jagieło (7)
Lokomotiv: Nenowa (1), Havlickova (22), Ssuschke-Voigt (13), Artmienko (12), Monzoni (5), Costa (4), Filipowa (libero) oraz Palczewskaja (1), Klimowicz (1), Saad i Samoljowa (5)