Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Nawrocki: Zagrywka ustawiła naszą grę

Jacek Nawrocki: Zagrywka ustawiła naszą grę

fot. archiwum

Trener Jacek Nawrocki sukcesu Skry z Dynamem upatruje między innymi w dobrej postawie swoich podopiecznych w polu serwisowym. - Zagrywka ustawiła naszą bardzo dobrą grę w bloku i obronie - przyznał szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny.

Wydawałoby się, że to był dosyć łatwy mecz.

Jacek Nawrocki:Jeżeli spojrzymy z boku na przebieg spotkania, gdzie główną rolę gra nasza zagrywka, to mogłoby się tak wydawać, ale to niestety nie przychodzi samo. Ta zagrywka nam bardzo pomogła, otworzyła grę na bloku, w ataku i obronie i stąd grało nam się łatwiej. W momencie, kiedy ten element nie wychodziłby, z Rosjanami grałoby nam się naprawdę bardzo ciężko. Pokazał też to trzeci set, chociaż tam akurat to my mieliśmy trochę momentów dekoncentracji, nonszalancji, szczególnie w kontratakach. Tak jak mówię, co byśmy o tym spotkaniu nie mówili, to zagrywka ustawiła naszą bardzo dobrą grę w bloku i obronie. Myślę, że na pochwałę zasługuje także pierwsza piłka. Graliśmy również skutecznie, każdy z zawodników miał swoje świetne momenty. Zarówno Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, jak i Aleks pokazali momentami wspaniały atak i Paweł (Woicki) myślę, że kiedy trzeba, wykorzystał pierwsze tempo.

Na przedmeczowej konferencji mówił pan, że zwycięstwo za trzy punkty jeszcze niczego nie gwarantuje, ale jednak stawia Skrę w bardzo komfortowej sytuacji.– Oczywiście, ta grupa dalej gra, to jest dopiero półmetek i przypominam wszystkim, że absolutnie drugie miejsca nie mają zapewnionego awansu do następnej rundy, dlatego musimy cały czas pilnować punktów. Nie ma zespołu, z którym można sobie punkty dopisać. Nawet zespół rumuński przyjedzie tu i będzie walczył.

Jak pan ocenia teraz szanse Skry jako lidera w tabeli?

Ja wolałbym nie oceniać. Na razie skoncentrujemy się nad każdym kolejnym krokiem, nad każdym następnym meczem. Najważniejsze dla mnie jest to, że te szanse cały czas widzimy i one są.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved