Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Earvin N’Gapeth: W Cuneo czuję się świetnie

Earvin N’Gapeth: W Cuneo czuję się świetnie

fot. archiwum

Francuski przyjmujący był czołową postacią swojej drużyny w pojedynku 3. kolejki Ligi Mistrzów rozgrywanym wczoraj w Rzeszowie. - Zagrywaliśmy o wiele lepiej od naszych przeciwników - mówił po meczu N'Gapeth.

21-letni gracz przyznał, że z niecierpliwością wyczekiwał meczu z Resovią. – Czekaliśmy na ten mecz, ponieważ Resovia to bardzo dobra drużyna. Byliśmy przygotowani w stu procentach i nie zawiedliśmy.

Kluczem do zwycięstwa okazała się zagrywka. Tym elementem w drużynie włoskiej punktował praktycznie każdy zawodnik na boisku. W przeciwieństwie do rzeszowian – asem serwisowym popisał się tylko jeden raz Nikola Kovacević. – Zagrywaliśmy o wiele lepiej od naszych przeciwników. Jeżeli wychodzi nam zagrywka, to jasne jest, że tym samym blok i obrona lepiej funkcjonują. Po prostu jest łatwiej – tłumaczył Francuz, dla którego jest to drugi sezon w drużynie z Serie A. – W Cuneo czuję się świetnie. Mam wielu przyjaciół, rodzinę, gram w siatkówkę. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba – oznajmił zawodnik.

– Myślę, że był to najlepszy mecz naszej drużyny w europejskich pucharach. Dzisiaj wychodziło nam wszystko. Nie wiadomo jak będzie w następnym tygodniu w Cuneo. Jak już wspomniałem, Resovia to mocna drużyna i zdajemy sobie sprawę, że może się postawić – dodał.Które trofeum byłoby dla francuskiego zawodnika cenniejsze – scudetto czy zwycięstwo w Lidze Mistrzów? – We Włoszech liczy się tylko scudetto. Wiadomo, że mistrzostwo kraju jest tam najważniejsze, lecz dla mnie osobiście bardzo ważna jest też Liga Mistrzów, której Cuneo jeszcze nie udało się wygrać. Na drodze do tytułu stanie z pewnością drugi z włoskich gigantów – Trentino Volley. Czy gdyby finał ligi włoskiej był rozgrywany w dniu meczu z Resovią, Cuneo poradziłoby sobie z rywalem? – Wszystko byłoby dzisiaj możliwe. Pomimo tego, że Trentino to znakomita drużyna, wszystko mogłoby się zdarzyć – zakończył Earvin N’gapeth.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved