Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > A. Atanasijević: Wiedzieliśmy, że Dinamo jest najmocniejsze w grupie

A. Atanasijević: Wiedzieliśmy, że Dinamo jest najmocniejsze w grupie

fot. archiwum

- Wiedzieliśmy, że Dynamo jest najmocniejszą drużyną w grupie i musimy wygrać. Graliśmy też przed własną publicznością, więc było na nas trochę presji. Jednak udało się wykorzystać sytuację i zwyciężyć - powiedział po meczu z Dinamem Aleksandar Atanasijević.

Spodziewałeś się, że ta wygrana przyjdzie tak łatwo?

Aleksandar Atanasijević:Wiedzieliśmy, że Dinamo jest najmocniejszą drużyną w grupie i musimy wygrać. Graliśmy też przed własną publicznością, więc było na nas trochę presji. Jednak udało się wykorzystać sytuację i zwyciężyć. Teraz przygotowujemy się do jutrzejszego meczu z AZS-em Olsztyn.

Uważasz, że Dynamo zagrałoby lepiej, mając w swoim meczowym składzie Bartosza Kurka?Oczywiście, Bartosz jest bardzo dobrym graczem. Ze składu Dynama wypadło kilku świetnych zawodników, m.in. wspomniany Kurek i Veres. W Moskwie trudniej będzie nam wygrać. Myślę, że po zwycięstwach z Fenerbace i Tomisem możemy spokojniej podejść do spotkania rewanżowego w stolicy Rosji.

Zagrywka miała być największym atutem waszych przeciwników. Tymczasem ze statystyk wynika, że to oni mieli większe problemy z przyjęciem…

Zagrywka była kluczem do zwycięstwa. Popełnialiśmy mało błędów, co jest niesamowitym osiągnięciem na tym poziomie. Myślę, że jeśli utrzymamy taką dyspozycję, wówczas nie będziemy mieli problemów ze skutecznym kończeniem akcji.

Ostatni mecz u siebie gracie z rumuńską, teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie. Co możesz powiedzieć o tym zespole?

W Lidze Mistrzów każda drużyna reprezentuje wysoki poziom. Jeśli nie zagramy dobrze, rywale mogą łatwo wygrać. Musimy być skoncentrowani w każdym meczu, na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym spotkaniu, przed nim czekają nas jeszcze mecze ligowe i potyczka z Rosjanami.

Czy Dynamo zagra lepiej za tydzień u siebie?

Rosjanie zagrają tak, jak się im na to pozwoli. Skoro pokonaliśmy ich u siebie, to w Moskwie też możemy. To nie jest dla nas duża różnica. Mam nadzieję, że uda nam się bez problemów awansować do dalszej fazy Ligi Mistrzów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved