Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vital Heynen nowym szkoleniowcem Ziraatu Bankasi Ankara

Vital Heynen nowym szkoleniowcem Ziraatu Bankasi Ankara

fot. archiwum

Belg Vital Heynen, który przed rokiem objął męską reprezentację Niemiec, został wybrany nowym szkoleniowcem tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara. Jego umowa obowiązywać będzie do końca marca i nie przeszkodzi mu w kontynuowaniu pracy z kadrą.

Belgijski szkoleniowiec ostatni rok swojej pracy z całą pewnością może zaliczyć do udanych. Objął on reprezentację Niemiec po Raulu Lozano, któremu nie udało się osiągnąć sukcesu na mistrzostwach Europy w 2011 roku. Głównym celem postawionym przed Vitalem Heynenem było wywalczenie przepustki na londyńskie igrzyska olimpijskie. Reprezentacja Niemiec najpierw z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Sofii, aby parę tygodni później przed własną publicznością pokonać Kubańczyków i zapewnić sobie udział w najbardziej prestiżowej imprezie czterolecia. Również rozgrywki Ligi Światowej nasi zachodni sąsiedzi będą mogli miło wspominać. Pierwszy w historii awans do turnieju finałowego dał im możliwość konfrontacji z najsilniejszymi oraz podreperował ich dorobek punkowy w rankingu FIVB. Sezon reprezentacyjny zakończył się dla Niemców ćwierćfinałem igrzysk olimpijskich oraz wygranym turniejem kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu.

Dobre wyniki podopiecznych Vitala Heynena szybko przełożyły się także na wzrost zainteresowania tym szkoleniowcem. – Jest on naprawdę dobrym fachowcem, potrafiącym nauczyć zawodników dobrze grać z blokiem rywali, nie zawsze kończąc atak uderzeniem w boisko. Osobiście również uważam go za pozytywną osobę i bardzo dobrze mi się z nim współpracuje. Jego wizja gry wprowadzana do zespołu jest naprawdę interesująca – komplementował Belga Gyorgy Grozer. Potencjał Vitala Heynena zauważyli również prezesi tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara. Ze względu na słabsze wyniki zespołu prowadzonego dotychczas przez Veljko Basica, zdecydowali się oni na zmianę szkoleniowca i postanowili zaufać w tej kwestii byłemu rozgrywającemu reprezentacji Belgii. – W poniedziałek wybieram się do Ankary, aby podpisać kontrakt i rozpocząć swoją pracę. Okres umowy ograniczony jest do końca marca, co było dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu będę mógł spokojnie kontynuować moją współpracę z reprezentacją Niemiec – skomentował całą sytuację sam zainteresowany. Odniósł się on również do składu personalnego tureckiej ekipy. – W tym zespole gra wielu juniorów, którzy w przyszłości będą prawdopodobnie stanowić o sile swojej reprezentacji. Głównym celem jest utrzymanie się w lidze. Uwielbiam takie wyzwania i już w tym momencie jestem podekscytowany wizją prowadzenia Ziraatu – zakończył swoją wypowiedź Vital Heynen.

W tym momencie siatkarze z Ankary zajmują w ligowej tabeli ostatnie, trzynaste miejsce. Po pięciu kolejkach nie mają oni na swoim koncie żadnego zwycięstwa, a ich dorobek ogranicza się do zaledwie dwóch wygranych setów.źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved